таг: pixabay

Кој е најдобриот сопруг според астрологијата?

0
Секој човек има свои доблести и маани кои го прават уникатен, но експертите...

Руските пратеници усвоија закон против трансродовите лица

0
Руските парламентарци усвоија закон со кој се забранува промена на полот...

Топлотен бран „Кербер“ ја зафати Европа

0
Топлотен бран зафати делови од јужна Европа и северозападна Африка, со...

Маск стартуваше компанија за развој на вештачка интелигенција

0
Илон Маск го лансираше долго најавуваниот стартап за вештачка интелигенција xAI, откривајќи тим...

Тајван се подготвува за воена вежба, Кина испрати бродови и авиони

0
Кина испрати поморски бродови и голема група воени авиони во Тајван,...

Вештачка интелигенција ќе биде професор на „Харвард“

0
„Харвард“ ја прифаќа вештачката интелигенција во училницата. Таа отсега е официјален професор на...

Дефорестацијата на Амазон годинава намалена за 31% во споредба со лани

0
Дефорестацијата на Амазон во првите пет месеци од годината откако е...

Најмалку 10 загинати и 11 повредени откако автобус се преврте во...

0
Најмалку 10 лице се загинати во сообраќајна несреќа што се случила...

(ВИДЕО) По 111 години пронајдена изгубена огрлица од потонатиот брод Титаник

0
Во остатоците на познатиот луксузен прекуокеански брод Титаник, 111 години по неговото потонување,...

Знаете ли која е најретката боја на очите?

0
Инфографика заснована на податоци од Светскиот атлас открива дека најмногу луѓе во светот...