таг: проценти

Речиси 100 отсто од Британците вакцинирани со „Астра Зенека“ или „Фајзер“...

0
Повеќе од 90 проценти од Британците развиле антитела на коронавирусот по една доза од вакцината на „Астра...

Повеќе од 90 отсто од Британците развиле антитела по првата доза...

0
Повеќе од 90 проценти од Британците развиле антитела на коронавирусот откако ја примиле првата доза на вакцината „АстраЗенека“ или „Фајзер“, а по втората...

Сејшелите повторно воведуваат рестриктивни мерки иако имаат вакцинирано 60 отсто од...

0
Сејшелските Острови, каде што се целосно вакцинирани повеќе од 60 проценти од жителите, повторно воведуваат епидемиолошки мерки поради зголемен број заразени со коронавирусот....

ФОТО: Светот синоќа ја поздрави розовата супермесечина која се очекува да...

0
Оваа полна месечина е за 14 проценти поголема и 30 проценти посветла од онаа која сме навикнати да ја гледаме затоа што...

Дваесет отсто од пријавените не дошле на вакцинација – ќе имаат...

0
Околу 20 проценти од граѓаните не се појавиле на терминот за вакцинација. Од 18.925 термини закажани за вакцинација, 3.407 термини не се...

Во Македонија има 60 дијагнози и 576 регистрирани лица со ретка...

0
Преваленцата е 3,5 проценти до 5,9 проценти од светската популација, една од најретките е Прогерија, ретка генетска состојба што предизвикува децата брзо да...

Израел вакцинираше над 70 проценти од населението со прва доза

0
Повеќе од 70 проценти од луѓето постари од 16 години во Израел ја примија својата прва доза вакцина против ковид-19, изјави денеска министерот...

Преброени се 87,57% од гласовите: ВВ досега добива 105 илјади гласови...

0
Од 87,57 проценти од досега пребројаните гласови на ЦИК, партијата на Албин Курти води со 47,83 проценти...

80 проценти од Јапонците се против одржување на Олимписките игри ова...

0
Околу 80 проценти од Јапонците во анкетата спроведена од националната новинска агенција Кјодо изјавија дека Олимписките игри во Токио треба да бидат откажани...

Антителата ги има во организмот само неколку месеци: И оние...

0
Вакцината против корона е ефикасна 95 проценти, но уште е неразјаснето колку ќе трае имунитетот. Тоа се уште не го знаат ни...