fbpx

таг: Јувентус

Јувентус за шест месеци загуби над 100 милиони евра!

0
Актуелниот италијански шампион Јувентус тоне во долгови. Како што пишуваат италијанските медиуми за шест месеци „Старата дама“...

Јувентус доби два бода на зелената маса?

0
Јувентус може да добие неочекуван подарок од Дисциплинската комисија на ФС Италија. Имено, Лацио е...

Пирло се жали: Наполи немаше шанси победи од сомнителен пенал

0
Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло вели дека биле подобар противник од Наполи, кој според негол немал никакви...

Продолжуваат проблемите за Јувентус

0
Јувентус обезбеди разочарувачка игра на гости против Наполи каде беше поразен со 1-0. После натпреварот,...

Психолошка војна: Конте до Ањели-Ако прозборам јас, ќе ве снема од...

0
По мечот помеѓу Јувентус и Интер (0:0) во реваншот од полуфиналето од Купот на Италија и елиминиацијата...

Јувентус и Интер вечерва се борат за финале, Конте приреди големо...

0
Јувентус и Интер вечерва го играат реваншот од полуфиналето на Купот на Италија. Јувентус славеше...

ВИДЕО: Рутинска задача за Јувентус во Џенова, Милан едвај славеше против...

0
Фудбалерите на Јувентус дојдоа до втората победа по ред во Серија А откако во 20. коло ја совладаа Сампдорија во Џенова со...

Очигледно правилата не важат за сите, Роналдо го чека казна!

0
Екипата на Јувентус беше убедлива во Купот на Италија, а Кристијано Роналдо не беше на тој натпревар. Логично, најдобриот фудбалер на тимот...

Роналдо по победата над Болоња: Многу важна победа, Јувентус е на...

0
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ги сподели своите впечатоци по денешниот триумф над Болоња со 2:0 во 19. коло од Серија А. ...

Роналдо одбил понуда од шест милиони евра годишно

0
Играчот на Јувентус, Кристијано Роналдо одби да го промовира туризмот во Саудиска Арабија откако му беше испратена понуда од членови од едно...