fbpx

таг: ја

Кјаер го продолжи договорот со Милан

0
Италијанскиот фудбалски вицешампион Милан ја продолжи соработката со еден од најважните играчи во одбраната Симон Кјаер. Данецот пристигна во Милано во јануари...

Американски центар за контрола и превенција на болести: Четврта доза вакцини...

0
ЦДЦ ја одобри третата доза за одредени имунокомпромитирани лица од 18 години па нагоре во август. Кажано е дека станува збор за трета...

Трудо ја претстави новата канадска Влада

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој вчера ја претстави новата влада, на само неколку дена пред почетокот на климатскиот самит COP26, за...

Ова сигурно го имате во кујната, а не знаете каков спас...

0
Ако ја применувате на вистинскиот начин, сода бикарбоната може да биде вистински спас за вашите билки. Најверојатно во вашиот дом имате неколку...

Го изнесоа на носилка: Овој човек сруши Гинисов рекорд, еве што...

0
Литванец ја тестираше својата издржливост така што помина 3 часа и 1 минута потопен до врат во мраз, за ​​да го собори Гинисовиот...

По четири години Египет ја укинува вонредната состојба во земјата

0
Египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси изјави дека ја укинува вонредната состојба во земјата што беше...

3 хороскопски знаци кои зимава ќе ја најдат љубовта на својот...

0
Три хороскопски знаци ќе ја пронајдат својата најголема љубов зимава. Погледнете дали сте меѓу нив. Доколку сè уште не сте ја пронашле...

Болдвин во моментот на несреќата вежбал извлекување на пиштолот, вели режисерот

0
Веста дека актерот Алек Болдвин ја застрела снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза за време на снимањето на...

Манчестер јунајтед го доживеа најтешкиот пораз од Ливерпул на свој терен

0
Ливерпул ја оствари најубедливата победа над Манчестер јунајтед на Олд Трафорд, а впечаток е дека можеа и поубедливо да победат. Навивачите на Јунајтед...

ФИФА строго ја казни Албанија за инцидентите на мечот со Полска

0
Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја казни фудбалската федерација на Албанија со 150.000 швајцарски франци или (140.000 евра) за прекинот што го направија навивачите...