fbpx
27.8 C
Skopje
среда, јуни 23, 2021

таг: Што

ТРАГДЕДИЈА ВО СРБИЈА: Кобен скок во базен, почина 15-годишно момче

0
Тинејџерот Н.С (15) кој што паднал во базенот во СЦ „Коштуњак“ кој што се онесвестил и паднал во водата, почина на Ургентниот центар,...

Фаучи: Делта сојот најголема закана за напорите на САД за искоренување...

0
Делта варијантата на коронавирусот, што за првпат беше откриена во Индија, е најголемата закана за напорите на САД за искоренување на Ковид-19, изјави...

Албанија обезбеди бесплатни брзи тестови за туристите кои ќе се пожалат...

0
Освен што нема никакви ограничувања за влез во земјата, Албанија, за сите туристи кои одлучиле да одмораат на нејзиното крајбрежје и другите туристички...

Курти понудил, а Вучиќ одбил договор за меѓусебно ненапаѓање: Еве кои...

0
Како што напиша Курти на неговата официјална страница на Фејсбук, тој на средбата со Вучиќ изразил подготвеност за водење дијалог што ќе резултира...

ВИДЕО: Како непознатата давеничка од Сена стана „најбакнуваната жена“?

0
Лицето на удавената жена што лебдеше на Сена стана едно од најпопуларните уметнички дела. Кон крајот на 19 век, беше...

ФОТО | Разговор со Билјана Јаневска, жена за сите времиња: Мисица...

0
Таа е убавица, советничка, инженерка, и што уште не, а вели дека не би ѝ било срам и метла да земе во раце...

Што треба, а што никако не смеете да правите ако ве...

0
Што се однесува до брзината на реакцијата при гризнувањето на змија отровница, клучниот збор е „брзо“. Дури и каснувањето од многу отровни...

ФОТО | Никола Ристановски во улога на таткото на Биби: „Светот...

0
Како што стои на официјалниот инстаграм – профил на мултимедијален проект „Светот на Биби“, најмалите верни гледачи како и нивните родители наскоро...

Најскапиот сладолед во светот чини повеќе од 800 евра: Еве од...

0
Еве како изгледа и од што се прави најскапиот сладолед во светот! Сладоледот „Serendipity’s Golden Opulence Sundae“ веќе со години е најскапиот...

ВИДЕО+ФОТО | Финансиска доминатрикс господарка: Дијамантска дива живее на сметка на...

0
Како што пишува „Дејли мејл“ жената од Калифорнија која себеси се претставува како „Дијамантска дива“ и „Финансиска доминатрикс господарка“ живее луксусен живот трошејќи...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
27.8 ° C
27.8 °
27.8 °
57 %
0.5kmh
0 %
сре
27 °
чет
40 °
пет
39 °
саб
38 °
нед
35 °

Последни објави