таг: Што

Неделен хороскоп – Овните ги очекува конфликти во семејството, а Лавовите...

0
Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и какво ќе биде вашето здравје. Овен...

Нема варварство без поезија

0
СЛАВОЈ ЖИЖЕК Кога основниот договор што го држи општеството заедно почнува да се распаѓа, што се чини дека се случува ширум...

Украински хакери ги уништија центрите  за податоци што ги користи руската...

0
Украински хакери ги уништија центрите  за податоци што ги користи руската одбранбена индустрија, Гаспром, Росне. Меѓу нив се Гаспром, Лукоил, Телеком и водечките...

Резултатите од локалните избори во Полска предвидуваат тесни изборни резултати во...

0
Локалните избори во Полска, каде што поранешната владејачка партија Право и правда победи со мала процентуална разлика, би можеле да послужат како предвремен...

Столтенберг: Верувам во единството на Европа и САД во НАТО, заедно...

0
Верувам во единството на Европа и САД во НАТО, затоа што заедно сме посилни, изјави генералниот секретар на пактот Јенс Столтенберг на денешното...

УНИЦЕФ: Во Газа се одвива војна против децата

0
Портпаролот на УНИЦЕФ, Џејмс Елдер, ги нарече настаните што се случуваат во Газа „војна против децата“, велејќи дека ситуацијата во Газа е апсолутно...

Вештачка интелигенција: Како да препознаете обработена фотографија

0
Во свет каде што сликите може дигитално да се менуваат со само неколку кликања или дури и да се создадат од ништо со...

Фон дер Лајен: Украинскиот план ќе помогне за поттикнување на растот...

0
Планот што денеска Украина го достави до ЕУ е показател како земјата со комбинација на реформи и инвестиции може да се врати на...

Мртви и ранети во израелската рација на болницата Ал Шифа во...

0
Голем број на мртви и ранети Палестинци има во рацијата што војската на Израел, обвинет за геноцид, ја спроведе во медицинскиот комплекс Ал...

Борел: Изборите во Русија се одржаа под зголемена репресија и со...

0
Претседателските избори што ги организираше Русија од 15 до 17 март се одржаа во многу рестриктивен амбиент, влошено и од илегалната агресија врз...