таг: Што

Дали очите можат да ја променат бојата во текот на животот?

0
Првите слики од новороденчето што се појавија во нашиот семеен онлајн разговор покажаа слатко изненадено лице со широки, темно сиви очи. Нивната форма...

(ВИДЕО) Голема снежна бура во САД: Температури до -45 Целзиусови степени

0
Зимско невреме ги погоди САД, поради што фирмите и училиштата се затворени низ Дакота, Минесота и Висконсин. Речиси 5 000 американски...

Путин го суспендира учеството во договорот за ограничување на нуклеaрно оружје

0
Во говорот што траеше повеќе од два часа, рускиот претседател Путин рече дека ќе продолжи војната во Украина, обвинувајќи ги Алијансата...

„Eдно заразено дете можe да зарази нови 12-18“: Д-р Даниловски апелира...

0
И покрај тоа што веќе неколку пати во медиумите имам укажувано на феноменот на „имунолошка амнезија“ кај морбилите, не е на одмет пак...

Затрупани луѓе и урнати згради, најмалку осум повредени во новиот земјотрес...

0
Најмалку осум лица се повредени во земјотресот што вечерва ја погоди турската провинција Хатај, потврди турскиот потпретседател Фуат Октај, јави агенцијата...

Повеќе од 45.000 загинати во земјотресите во Турција и Сирија

0
Повеќе од 45.000 луѓе загинаа во земјотресот што ги погоди Турција и Сирија на 6...

Денвер ја запишаа 40 победа, Лилард со 40 поени ги растури...

0
Кошаркарите на Денвер победија во Мајами со 112:108, со што ја прекинаа серијата од осум последователни домашни победи на тимот од Флорида. Денвер...

ОН: Хуманитарна катастрофа во погодените подрачја од земјотресите

0
Турција продолжува да ги брои жртвите од разорниот земјотрес што пред една недела ги погоди југоисточните региони. Бројот на загинати речиси...

Зошто земјотресот во Турција и Сирија беше толку катастрофален?

0
Земјотресот со сила од 7,8 степени според Рихтеровата скала што ги погоди Турција и Сирија веројатно ќе биде еден од најсмртоносните...

Како се мери јачината на земјотресите?

0
Секогаш кога ќе се случи земјотрес, првото нешто што го слушаме е неговата магнитуда според Рихтеровата скала. Дали знаете што всушност...