fbpx

таг: Шпанија

Потврден првиот смртен случај од мајмунски сипаници во Европа

0
Шпанија го пријави првиот смртен случај од мајмунски сипаници во Европа, објави Министерството за здравство на земјата. Бразил, исто така, ја објави...

Прва во Европа – Шпанија планира да воведе тридневно боледување за...

0
Шпанија планира да воведе боледување за жените кои страдаат од силни менструални болки, јавува ...

Шпанија корона вирусот почна да го третира како обичен грип

0
Шпанија од денеска одлучи корона вирусот да го третира како сезонска болест, слична на грипот....

Шпанија од денеска го третира коронавирусот како грип

0
Шпанија од денеска ја третира инфекцијата со коронавирус речиси како нормална болест, слична...

Се пожалил од сексуална работничка, па добил казна од 800 евра

0
Во Шпанија, еден човек ѝ платил 30 евра на проститутка, а потоа отишол во полициска станица да ја пријави затоа што „не ја...

Димитриевски во Ал НАСР во Саудиска Арабија

0
Како што пренесуваат медиумите во Шпанија, македонскиот голман, Столе Димитриевски, ќе игра во фудбалскиот шампионат во Саудиска...

Касилас ја замени Карбонеро со шпанска инфлуесерка

0
Медиумите во Шпанија известуваат дека Икер Касилјас конечно се откажа од бракот со Сара Карбонеро. Поранешниот голман...

Шпанија на 10 февруари го укинува задолжителното носење маски на отворено

0
Владата на Шпанија од следниот четврток ќе го укине задолжителното носење маски на отворено како...

Екберг од пенал ја донесе Шведска до Европската титула

0
Шпанија и Шведска на дело покажаа зошто се најдоа во битката за златен медал на ракометното ЕП, кој пак им припадна  на шведските...

Шпанија и Шведска за ракометна историја во утрешното финале

0
Репрезентациите на Шпанија и Шведска ќе играат во утрешното финале на Европското ракометно првенство, кое на поуспешниот тим ќе му донесе историски успех....