таг: Шејнбаум

Клаудија Шејнбаум ќе стане првата жена претседател на Мексико

0
Кандидатката на владејачката левичарска партија, Клаудија Шејнбаум (61) оствари убедлива победа на претседателските избори во Мексико, покажуваат првите официјални резултати објавени денеска од...