fbpx

таг: четири

Мајка од пеколот: Хрватка си ги убила трите мали дечиња

0
Австралиската полиција открила четири мртви лица, мајка и нејзините три деца, во семејна куќа во северен Мелбурн. Се сомневаат дека децата Клер...

Најмалку четири жртви од снежната бура во Шпанија

0
Најмалку четири лица загинаа во снежната бура Филомена во Шпанија, а сообраќајот е парализиран во некои делови на земјата. ...

Најмалку четири лица загинаа во снежната бура Филимена во Шпанија

0
Најмалку четири лица загинаа во снежната бура Филомена во Шпанија, а сообраќајот е парализиран во некои делови на земјата. Војската и спасувачките...

Откриен идентитетот на осумте тинејџери кои починаа во БиХ: Сите се...

0
Четири момчиња и четири девојки почина во викендичка кај Посушје, БиХ. Првичните информации говорат дека децата кои се на возраст од 19...

Детали за трагедијата во БиХ: Соседи кршеле стакло за да влезат...

0
Четири момчиња и четири девојки почина во викендичка кај Посушје, БиХ. Првичните информации говорат дека децата кои се на возраст од 19 и...

Конечно потпис за Брегзит

0
По четири години тешки и сложени преговори помеѓу Лондон и Брисел, претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен и претседателот на...

СИЛНИ ЕКСПЛОЗИИ ВО КАБУЛ: Најмалку четворица мртви, меѓу кои и двајца...

0
Најмалку четири лица, меѓу кои и двајца полицајци, загинаа во серија експлозии што го погодија главниот град на Авганистан, Кабул. ...

Во Манчестер сити четворица позитивни на коронавирус

0
Премиерлигашот Манчестер сити обелодени попладнево четири позитивни случаи на коронавирус во своите редови, меѓу кои се двајца фудбалери. -Манчестер сити може да потврди дека Габриел Жезус и Кајл Вокер, како и двајца други...

ВИДЕО: Новиот тренинг центар на Лестер е фантастичен, ќе има 21...

0
Екипата на Лестер пред четири години приреди вистинско изненадување кога ја освои шампионската титула во Премиер лигата и оттогаш е во врвот...

Израел пријави четири случаи со новиот вид на коронавирусот

0
Израел денеска пријави четири позитивни случаи на новиот вид на ковид-19, кој се појави во Велика Британија, пренесува Ројтерс. ...