fbpx

таг: четири

Израел пријави четири случаи со новиот вид на коронавирусот

0
Израел денеска пријави четири позитивни случаи на новиот вид на ковид-19, кој се појави во Велика Британија, пренесува Ројтерс. ...

Израелски фармацевт по грешка примил четири дози од вакцината за Ковид-19

0
Израелски фармацевт случајно примил четири дози од вакцина против коронавирус на Фајзер, но вели дека се чувствува добро. Удај Азизи за ТВ Канал...

Анџелина Џоли со „тајни“ снимки кои ги чувала со години ќе...

0
Поминаа повеќе од четири години откако Бред Пит и Анџелина Џоли се разделија. Поранешниот холивудски пар во моментов се во жестока битка...

Пронајдено исчезнато 10-годишно девојче

0
Пред четири дена во полиција било пријавено од страна на родител исчезнување на 10-годишно девојче од Скопје.  Десетгодишната М.К....

Имавме многу волонтери и многу пари за да ја направиме брзо...

0
За четири месеци имавме 130 илјади волонтери кои беа изложени на коронавирусот. Втор важен фактор е бројот на човечките ресурси и финансиските...

Истражување за достапноста на анти-ковид вакцината: Секое четврто лице во светот...

0
Речиси едно од четири лица може да не примаат вакцина против ковид-19 до 2022 година, затоа што богатите земји со помалку од...