таг: четири

Во Белгија уапсени четири лица осомничени за планирање терористички напад

0
Белгиската полиција денеска изврши претреси на локации во четири градови во Белгија и уапси четири лица, од кои тројца малолетници, осомничени за поврзаност...

Дојава за бомба на неколку локации во Атина

0
Дојава за бомба на четири различни локации во Атина. Телефонски повици за поставен...

Нови четири случаи на голема кашлица, досега се заразени 22 пациенти

0
Четири нови случаи на голема кашлица се забележани во земјата, потврди портпаролот на Комисијата за заразни болести, Злате Мехмедовиќ. Со тоа бројот...

Четири нови случаи на голема кашлица во земјава, вкупно 22 од...

0
Четири нови случаи на голема кашлица се евидентирани во земјава, со што бројот...

Ескалација на насилството меѓу криминалните банди, во Стокхолм подметнати бомби

0
Експлозии од подметнати бомби во Стокхолм се слушаат веќе четири ноќи по ред, откако по три месеци релативно затишје, повторно ескалираше насилството меѓу...

Малта, Норвешка, Украина и Шпанија ги избраа претставниците за „Евровизија“

0
Четири земји викендов ги избраа нивните претставници на 68. издание на „Евровизија“ што...

Четири деца починаа од голема кашлица во Белград, едно дете на...

0
Четири деца починаа од голема кашлица во Институтот за мајки и деца „Д-р Вукан Чупиќ“ во Белград, изјави за РТС проф. д-р Владислав...

Во Лампедуза пристигнаа 147 мигранти, први во 2024 година

0
Четири чамци со вкупно 147 мигранти и бегалци се закотвија на малиот италијански остров Лампедуза, со што станаа првите што пристигнаа оваа година,...

Трагедија на ГАК: Пред четири месеци почина бебе, два месеца умре...

0
Бебе починало пред четири месеци на скопската Клиника за гинекологија, а мајка му два месеца подоцна. Од Министерството за здравство за случајот...

Нови руски напади врз Херсон во текот на ноќта, најмалку четири...

0
Најмалку четири лица загинаа, а девет се повредени во синоќешните руски напади врз јужниот украински град Херсон, изјави регионалниот гувернер. Украинската армија...