таг: четири

Во Лампедуза пристигнаа 147 мигранти, први во 2024 година

0
Четири чамци со вкупно 147 мигранти и бегалци се закотвија на малиот италијански остров Лампедуза, со што станаа првите што пристигнаа оваа година,...

Трагедија на ГАК: Пред четири месеци почина бебе, два месеца умре...

0
Бебе починало пред четири месеци на скопската Клиника за гинекологија, а мајка му два месеца подоцна. Од Министерството за здравство за случајот...

Нови руски напади врз Херсон во текот на ноќта, најмалку четири...

0
Најмалку четири лица загинаа, а девет се повредени во синоќешните руски напади врз јужниот украински град Херсон, изјави регионалниот гувернер. Украинската армија...

Мал авион кој летал од Загреб се урна во Австрија, загинаа...

0
Четири лица загинаа вчера кога спортски авион се урна во Лунгау...

Ѕвездите им ветуваат среќа: Четири хороскопски знаци ќе влезат во својот...

0
Астролозите именуваа четири знаци на Зодијакот за кои средината на октомври ќе биде многу успешна. Ова ќе биде периодот кога ќе можат...

Четири лица загинаа во тешка сообраќајка во Босна и Херцеговина

0
Четири лица загинаа во страшна несреќа што се случи синоќа околу 20:30 часот...

Четири знаци на удар на судбински промени: Сѐ ќе се смени...

0
Четири знаци ќе бидат на прифат на судбински промени, велат астролозите. Еве што им предвидува хороскопот на четирите знаци со големи промени!Во хороскопот...

Шверцувале украдени автомобили од Македонија и ги продавале во Албанија како...

0
Албанската полиција уапсила четири лица, откако била разоткриена нивната шема, според која шверцувале украдени автомобили од Македонија и ги продавале како...

Еурофарм Пелистер ги дозна термините за првите четири натпревари

0
Еурофарм Пелистер ги дозна конкретните термини за првите четири натпревари од Лигата на шампионите. Македонскиот...

Големи поплави во источна Канада – исчезнати четири лица, меѓу кои...

0
Четири лица, меѓу кои две деца, се водат за исчезнати од...