fbpx

таг: четири

Македонските кикбоксери со четири медали од Европското јуниорско ВАКО првенство

0
Македонската кикбокс репрезентација се врати со четири медали од Европското јунирско кикбокс ВАКО првенство кое изминативе денови се одржа во Будва, Црна Гора....

Веспрем потпиша дури четири играчи

0
Унгарскиот ракометен гигант Веспрем денес претстави дури четири нови засилувања за следната сезона. Нови членови на поранешниот европски вицешампион ќе бидат египетскиот...

Конте пред промоција во Тотенхем

0
Тотенхем по само четири месеци го отпушти Нуно Еспирито Санто, официјално од денес, а неколку часа подоцна медиумите го најавија Антонио Конте за...

За овие хороскопски знаци крајот на октомври ќе донесе голема среќа

0
За овие четири хороскопски знаци до крајот на октомври следува голема среќа. Овен Вашиот љубовен и друштвен живот овој месец...

(ВИДЕО) Експлозија во Шведска, полицијата се сомнева во подметната експлозивна направа

0
Четири лица се тешко повредени во утринската експлозија и пожар во станбена зграда во шведскиот...

Луѓето со оваа крвна група имаат „златна крв“ – на светот...

0
Постојат четири основни типови крвни групи – А, Б, АБ и 0, а нивната зачестеност најмногу зависи од нашето потекло, односно генетиката поврзана...

Случаи на Ковид-19 во четири детски летни кампови низ Грција

0
Во четири детски летни кампови на Халкидики, на Крит, во Коринт и во близина на Атика, поширокиот регион на Атина, потврдени се над...

Заев: За четири години просечната плата е зголемена за 5.766 денари

0
– За четири години, од април 2017 до април 2021 година, просечната плата е зголемена за 5.766 денари, а за шест години, пак, од...

НАСТРАДА ЛОШО: Фотографии од претепаниот телохранител на „кралот“на Инстаграм – „Никогаш...

0
Пред четири дена на фамозниот грчки остров Миконос претепан беше Никос Аравантинос, личен телохранител на „кралот на Инстаграмот“, Дан Билзериан крвнички беше претепан...

Четири месеци се пишува законот за отпис на каматите на долговите

0
Граѓаните четири месеци чекаат Владата да го скори законот со кои се предвидува отпис на камати за долгови кон јавни претпријатија. Ова ветување...