fbpx

таг: четири

НАСТРАДА ЛОШО: Фотографии од претепаниот телохранител на „кралот“на Инстаграм – „Никогаш...

0
Пред четири дена на фамозниот грчки остров Миконос претепан беше Никос Аравантинос, личен телохранител на „кралот на Инстаграмот“, Дан Билзериан крвнички беше претепан...

Четири месеци се пишува законот за отпис на каматите на долговите

0
Граѓаните четири месеци чекаат Владата да го скори законот со кои се предвидува отпис на камати за долгови кон јавни претпријатија. Ова ветување...

„Порнхаб“ заврши на суд: 34 жени ja тужат компанијата за објавување...

0
Триесет и четири жени го тужат Сајтот Порнхаб повторно е мета на напади, откако 34 жени го тужеа оваа недела, тврдејќи дека без...

Пукање во Чикаго: Најмалку четворица мртви и уште четворица ранети

0
Најмалку четири лица загинаа, а четворица други се повредени утринава во пукање во населбата Енглевуд, во Чикаго, соопшти полицијата, повикувајќи се на прелиминарните...

Стефанатор го победи ракот на тестисите: Низ солзи раскажува за битката

0
Откако пред речиси четири месеци македонскиот Јутјубер Стефан Расковиќ Стефонатор (24) јавно кажа дека има тумор на тестисите, сега, во најновото видео откри...

Шакира прозборе за борбата со депресијата: Децата не можеа да ме...

0
Латино дивата, Шакира пред четири години имала сериозни проблеми со гласните жици. Ѕвездата прозборе низ што поминала тој тежок период… ...

Валентина Стојановска, блогерка за храна: Затворете ме во кујна и јас...

0
Таа е вработена и мајка на четири деца, но сосема успешно се снаоѓа во кујната, а своите слатки и солени деликатеси ги...

Повеќе од 500 мигранти со брод пристигнале во Италија

0
Италијанската крајбрежна стража пресретна четири мали бродови кои превезувале повеќе од 500 мигранти и ги придружуваше до островот Лампедуза, на околу 200 километри...

Капиталните инвестиции сѐ уште „на шкрги“, сепак подобри од лани

0
За првите четири месеци од годинава реализацијата на капиталните инвестиции е помалку од една петтина од предвиденото...

Тренинг за да го вратите сетилото за мирис по прележана корона

0
Душкање од најмалку четири различни мириси, двапати на ден во тек на неколку месеци, е оценето како евтина терапија за губење на чувството...