fbpx

таг: четири

Израел објави: Пет од девет милиони жители се целосно вакцинирани за...

0
Четири месеци откако Израел ја почна својата кампања за вакцинација, над пет милиони Израелци ја примија и...

Над пет милиони Израелци целосно вакцинирани

0
Само четири месеци откако Израел ја почна својата кампања за вакцинација, над пет милиони Израелци ја примија и втората доза од вакцината против...

Поранешните сопружници Џенифер Анистон и Џастин Теру сè уште се добри...

0
По речиси четири години откако објавија дека се разделуваат, Џастин Теру вели дека тој и неговата поранешна сопруга Џенифер Анистон сè уште...

Оружен напад во деловна зграда во Калифорнија: Убиени се четворица

0
Четири лица загинаа, а едно е повредено при оружен напад во бизнис-зграда југоисточно од Лос Анџелес, Калифорнија,...

Баерн и Левандовски се незапирливи, исто така и Халанд

0
Четири натпревари од 26.коло во Бундеслигата се одиграа во саботата во стандардното време од 15:30 часот. ...

Напаѓачкото трио на Ливерпул не постигна гол на „Енфилд“ во 2021...

0
Ливерпул врза четири порази на „Енфилд“ во Премиер лигата. Слично сценарио се случи уште во...

Повторно епидемија на ебола во Гвинеја, забележани првите смртни случаи

0
Четири лица починаа од ебола во југоисточна Гвинеја, соопштија денеска властите во таа земја. Министерот за...

Се запали болница во Романија, има жртви

0
Најмалку четири лица загинаа денес, а неколку лица беа повредени во пожар во пустинска болница во Букурешт,...

Воопшто не им е лесно: За Иванка Трамп и сопругот нема...

0
По четири години претседателство на Доналд Трамп, кое значеше многу превирања во САД и особено по побуната во Капитол, иднината на општествениот...

Нова фудбалска трагедија: Во авионска несреќа во Бразил загинаа четири фудбалери...

0
Четири играчи на бразилскиот фудбалски клуб Палмас, бразилски четвртолигаш, загинаа во недела наутра во авионска несреќа. Со нив животот го загубиле и претседателот...