fbpx

таг: Четвртата

Лолеска: Заврши четвртата сезона, утре е нов ден за ретките, нашата...

0
Денеска завршува четвртата сезона на проектот „Ги запознаваме ретките болести“ на охридскиот активист Гордана Лолеска, Супер радио и Здружението „Живот со предизвици“. И...

Израел: Четвртата доза анти-ковид вакцина ги штити постарите луѓе трипати повеќе...

0
Четвртата доза вакцина против Ковид-19 што ја примиле лица над 60 години во Израел ги направи три пати поотпорни на сериозно заболување од...

Наскоро започнува снимањето на последната сезона на „Killing Eve“

0
Наскоро почнува снимањето на четвртата сезона, но, за жал, таа ќе биде и последната сезона во која ќе го гледаме актерското дуо...

„Граѓаните“ во победничка серија, Фоден го сруши Брајтон

0
Англискиот вицешампион ја оствари четвртата победа по ред. Фудбалерите на Манчестер сити ја потврдија одличната форма и во наптреварот против...

ВИДЕО: Северина со „The Magic Tour“ повторно го поврза регионот

0
Четвртата регионална турнеја на Северина, „The Magic Tour“ заврши отприлика ова време минатата година, со идеја за нејзино продолжување и на почетокот...