таг: Фреди

„Катимерини“: Грција блокирала одбранбен договор ЕУ-Албанија

0
Поради случајот со притворениот градоначалник на албанскиот град Химара Фреди Белери, Грција блокирала одбранбен договор меѓу Албанија и Европската Унија, пишува...