таг: фаворит

Алиоски: Ова е специјален момент за сите

0
Англија е фаворит, но Македонија сака да се претстави во најдобро издание на “Олд Трафорд”...

Тренерот на Селтик, најсериозен кандидат за клупата на Тотенхам

0
Нов фаворит за менаџерската функција на Тотенхем е тренерот на Селтик, Анге Постекоглу. Според англиските...

Цуцули: Верувам дека против Победа можеме да започнеме добра серија

0
Фудбалерите на Шкендија важат за апсолутен фаворит во пресметката од 25. коло на ПМФЛ против...

Чави: Reaл е фаворит, но ние одиме таму да победиме

0
Тренерот на Барселона Чави Хернандез изјави дека Реал е фаворит во полуфиналните натпревари од шпанскиот Куп, но додаде дека каталонскиот клуб ќе даде...

Еве што вели правилото на ФИФА за поништениот гол на Барселона

0
Каталонскиот клуб ја имаше улогата на фаворит во овој натпревар, но на крајот Интер славеше со 1:0...

Сопруга, мајка, Италијанка, а веројатно и нов премиер: Флертува со неофашизмот...

0
Од тинејџерска активистка која го фалеше Бенито Мусолини до фаворит да стане првата жена премиер на Италија, Џорџија Мелони имаше интересен...

Деби победа на Дејвис на клупата на РК Вардар

0
Македонскиот ракометен шампион Вардар ја оправда улогата апсолутен фаворит во домашното првенство против Пролет, славејќи победа од 34:22. Пролет одлично парираше во...

Фабио Канаваро станува селектор на Полска

0
Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец Фабио Канаваро е фаворит за селекторската функција во Полска. 48-годишниот специјалист имаше средба во Краков со претседателот на...

Леброн изведе нов потег и погоди тројка пред клупата на Детроит...

0
Лос Анџелес Лејкерс го потврди статусот на фаворит и славеше над Детрот Пистонс со 110-106, а за тоа најзаслужен беше Леброн Џејмс кој...

СЕНЗАЦИЈА во Битола – Вардар поразен од вториот тим на Еурофарм...

0
Македонскиот ракометен шампион Вардар во натпреварот влезе како апсолутен фаворит, но се врати со наведната глава. Еурофарм Пелистер 2 водеше во текот...