таг: Турција

Блинкен во Турцијa на разговори за конфликтот меѓу Израел и Хамас

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска е во посета на Турција во рамки...

Путин и Ердоган во Сочи, главна тема е договорот за жито

0
Претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган денеска ќе...

Украина се координира со Турција за враќање на договорот за извоз...

0
Украина и Турција разговараат за можноста за заживување на Црноморскиот договор за жито,...

Гостивар на подготовки во Болу, ги промовираше Билали и Василев

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар се пресели во Болу, Турција, каде ќе ја реализира следната фаза...

Избори Турција – Ова е состојбата по преброени 75% од гласовите

0
По пребројани 75 отсто од гласовите, актуелниот претседател на Турција, Реџеп...

Резултатска неизвесност во Турција – Ова е разликата по преброени 91%...

0
По пребројани 89,81 отсто од гласовите, актуелниот претседател на Турција, Реџеп Таип Ердоган...

Ќе има ли фото финиш во Турција – Ова е разликата...

0
По пребројани 95,24% отсто од гласовите, актуелниот претседател на Турција, Реџеп Таип Ердоган...

Втор круг од претседателските избори во Турција

0
Во Турција денеска се одржува вториот круг од претседателските избори, на...

Ердоган во предност, но недоволна – Турција оди во втор круг...

0
Турција оди во вториот круг на изборите откако претседателот Реџеп Таип Ердоган на...

Избори во Турција: Над 64 милиони турски гласачи одлучуваат за иднината...

0
Во Турција денеска се одржуваат најклучните избори во модерната историја на...