таг: Турција

Бројот на жртвите од земјотресот во Турција и Сирија надмина 24.150

0
Бројот на жртвите од земјотресот во јужна Турција и северозападна Сирија надмина 24.150 луѓе. Спасувачите во Турција извлекоа две живи...

Бројот на загинати во земјотресите во Турција и Сирија се доближи...

0
Најмалку 20.213 луѓе загинаа во земјотресот во Турција, информира вечерва турскиот министер за здравство Фахретин...

Се намалуваат шансите за пронаоѓање на преживеани во земјотресот во Турција...

0
Три дена по катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија, надежите за пронаоѓање преживеани под урнатините исчезнуваат. Семејствата чекаат пред урнатите објекти,...

Бројот на жртвите во Турција и Сирија достигна над 11.000

0
Бројот на жртвите од земјотресот во Турција и Сирија постојано се зголемува. Спасувачките тимови продолжија со потрагата по преживеани. Но, спасувачките...

Речиси 10 000 загинати во земјотресите во Турција и Сирија

0
Бројот на жртвите од земјотресите во Сирија и Турција продолжува да расте и...

Бројот на жртвите во земјотресот во Турција и Сирија надмина 8.000

0
Бројот на загинати од земјотресот во Турција и Сирија надмина 8.000 и веројатно...

Осумте ученици и нивниот ментор погодени од земјотресот се на пат...

0
Деветте државјани на С Македонија кои силниот земјотрес во Турција ги затекна во југоисточниот дел на земјата го напуштиле подрачјето загрозено...

Од земјотресот во Турција и Сирија урнати над 3.000 згради

0
Турција утрово се разбуди во шок откако разорен земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтер го погоди југоисточниот дел на...

Ердоган: Најмалку 912 загинати и 5.383 повредени во земјотресот во Турција

0
Најмалку 912 луѓе загинаа во Турција во земјотресот со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата...

Сеизмолози: Земјотресот во Турција би можел да е најсилен во историјата...

0
Сеизмолозите оценуваат дека земјотресот што синоќа ги погоди Турција и Сирија би можел да биде...