таг: седница

Состанок на Советот за безбедност на ОН за хуманитарната ситуација во...

0
Советот за безбедност на ОН денеска ќе одржи седница посветена на хуманитарната ситуација во Украина....

Маските ќе се носат само во здравствените установи, јавниот превоз, аптеките...

0
На петта седница на Главниот координативен кризен штаб беа усвоени повеќе заклучоци од одлуки и препораки на Комисијата за заразни болести. Заклучоците ќе...

САД бараат седница на Советот за безбедност на ОН за Украина

0
Соединетите држави побараа јавна седница на Советот за безбедност на ОН на 31 јануари на...

Касами: Долгот на Општина Тетово е над 24 милиони евра

0
Градоначалникот на Тетово Биљал Касами на втората седница на Советот на Општина Тетово објави дека...

Арена Спорт и Спорт Клуб да се емитуваат на македонски и...

0
Владата на денешната 117 седница донесе препорака според која, ќе се локализираат спортските канали на официјалните јазици во државата а кои се реемитуваат преку...

Германија: Конститутивна седница на новиот состав на Бундестагот

0
Во Германија денеска ќе се одржи конститутивната седница на новиот состав на Бундестагот. Седницата се...

Албин Курти и Рамуш Харадинај се скараа во косовскиот Парламент

0
На седница на Собранието на Косово, опозициските партии ја критикуваа Владата за акциите на северот, како и за прашањето за гасоводот....

Германската влада ќе решава за помошта на поплавените места

0
Германската влада не денешната седница ќе расправа за планот да обезбеди 200 милиони евра итна помош за...

Пратениците дебатираат за намалување на ДДВ-то за струјата од 18 на...

0
Пратениците денеска на пленарна седница дебатираат за намалување на ДДВ-то за струјата од 18 на 5 проценти....

Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет

0
Во Собранието денеска седница ќе одржи Комисијата за финансирање и буџет. Advertisements ...