таг: седница

В понеделник во Подгорица заедничка седница на владите на Црна Гора...

0
В понеделник, 27 февруари, ќе се одржи заедничка седница на владите на Црна...

Тргнаа да го тепаат Вучиќ, напнато во Собранието на Србија

0
Вонредната седница во Собранието на Србија на која се расправа за Косово беше проследена со...

Седница на Советот за општи работи на ЕУ со заклучоци за...

0
Советот за општи работи на Европската унија на денешната седница, како што е најавено во...

Сали Бериша: „Еди Рама постојано му забива ножеви на Косово“

0
Паралелно со заедничката парламентарна седница на Албанија и Косово, со реакција се јави лидерот на...

Шкендија во полуфинале на Купот, со службени 3-0

0
На вонредна седница по повод инцидентот на денешниот натпревар Шкупи – Шкендија од 1/4 финалето од Купот...

Петти неуспешен обид за избор на претседател на бугарското собрание

0
Првата седница на бугарското 48. Народно собрание продолжува трет ден, а пратениците сè уште не можат да најдат мнозинство за избор...

Србија го забрани извозот на природен гас до крајот на октомври

0
Владата на Србија на денешната седница ја усвои Одлуката за привремена забрана за извоз и...

Вучиќ: Србија ниту директно, ниту индиректно нема да ја признае независноста...

0
На првата седница на новиот законодавен дом на Собранието на Србија се расправа за преговарачкиот...

Бектеши: Маржата за трговија со струја ограничена на 10 отсто

0
По предлог на Министерството за економија, на денешната 80-та седница Владата донесе одлука за посебни услови за трговија на одделна стока,...

Заседава Советот за општи работи на ЕУ

0
Министрите на Европската унија на денешната седница ќе ја подготват агендата на претстојниот Европски совет...