таг: седница

26 години од загинувањето на Јашари

0
Во Собранието на Косово се одржа свечена седница во чест на Ослободителната војска...

Линии со „кокаин“ на скалите на Парламентот во Тирана

0
Пленарната седница во Парламентот на Албанија уште еднаш почна и заврши со тензии...

Унгарскиот парламент на вонредна седница расправа за приемот на Шведска во...

0
Унгарскиот парламент денеска се собра на вонредна седница на барање на опозицијата за да го стави на дневен ред приемот на Шведска во...

Повторно хаос во албанскиот Парламент, пленарната седница траеше само 12 минути

0
Денешната пленарната седница на албанскиот Парламент мина во услови на тензии и хаос создаден од опозициските демократски пратеници приврзаници на Сали...

Повторно хаос во албанскиот Парламент

0
Пленарната седница во албанскиот законодавен дом, како и изминатите неколку претходни, почна во...

Членовите на Советот за безбедност на ОН го осудија Хамас, но...

0
На вонредна седница на Советот за безбедност на Обединетите нации, САД и Израел...

Известувачот Ќучук: Ќе нема подобра понуда, одговорноста ќе падне врз ВМРО

0
Пред почетокот на пленарната седница посветена на потребата на отворањето на Уставот, европратеникот Илхан Ќучук, кој воедно е и известувач за...

Тачи: Очекувам ослободување од сите обвиненија

0
На вториот ден од судската седница против поранешните лидери на ОВК во Хаг, поранешниот претседател на Косово, Хашим Тачи, изрази уверување...

Одбележување на Епопејата на ОВК

0
На свечената седница на Собранието на Косово, посветена на семејството Јашари и епопејата на ОВК, косовската претседателка Вјоса Османи рече дека...

В понеделник во Подгорица заедничка седница на владите на Црна Гора...

0
В понеделник, 27 февруари, ќе се одржи заедничка седница на владите на Црна...