fbpx

таг: седница

Вучиќ: Србија ниту директно, ниту индиректно нема да ја признае независноста...

0
На првата седница на новиот законодавен дом на Собранието на Србија се расправа за преговарачкиот...

Бектеши: Маржата за трговија со струја ограничена на 10 отсто

0
По предлог на Министерството за економија, на денешната 80-та седница Владата донесе одлука за посебни услови за трговија на одделна стока,...

Заседава Советот за општи работи на ЕУ

0
Министрите на Европската унија на денешната седница ќе ја подготват агендата на претстојниот Европски совет...

Состанок на Советот за безбедност на ОН за хуманитарната ситуација во...

0
Советот за безбедност на ОН денеска ќе одржи седница посветена на хуманитарната ситуација во Украина....

Маските ќе се носат само во здравствените установи, јавниот превоз, аптеките...

0
На петта седница на Главниот координативен кризен штаб беа усвоени повеќе заклучоци од одлуки и препораки на Комисијата за заразни болести. Заклучоците ќе...

САД бараат седница на Советот за безбедност на ОН за Украина

0
Соединетите држави побараа јавна седница на Советот за безбедност на ОН на 31 јануари на...

Касами: Долгот на Општина Тетово е над 24 милиони евра

0
Градоначалникот на Тетово Биљал Касами на втората седница на Советот на Општина Тетово објави дека...

Арена Спорт и Спорт Клуб да се емитуваат на македонски и...

0
Владата на денешната 117 седница донесе препорака според која, ќе се локализираат спортските канали на официјалните јазици во државата а кои се реемитуваат преку...

Германија: Конститутивна седница на новиот состав на Бундестагот

0
Во Германија денеска ќе се одржи конститутивната седница на новиот состав на Бундестагот. Седницата се...

Албин Курти и Рамуш Харадинај се скараа во косовскиот Парламент

0
На седница на Собранието на Косово, опозициските партии ја критикуваа Владата за акциите на северот, како и за прашањето за гасоводот....