таг: себе

“Да ја повториме доминантната игра против Норвешка од Гевгелија”

0
Македонските кошаркарски репрезентативци го оставија зад себе вчерашниот пораз од Словачка во Левице и своите...

НАЈГОЛЕМИТЕ ТАЈНИ НА ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Имавме погрешна претстава за Девиците, Раковите...

0
Дознајте какви тајни за себе кријат хороскопските знаци од околината! Хороскопските знаци кријат длабоки тајни во себе. Многумина веќе формирале мислење за...

Како мудроста се разликува од другите особини?

0
Емпатија. Разбирање на самите себе. Морал. Емоционална стабилност. Овие зборови би требало да опишуваат барем некои од универзалните особини што и се припишуваат...

Науката потврди: Љубезноста кон другите е клучот за својот внатрешен мир

0
 Од свесноста за себе и другите и квалитетна исхрана до рутини на спиење и редовно вежбање, бројни се „алатките“ за грижа за внатрешната...

Ако наздравувате со ВОДА, правите ГОЛЕМА ГРЕШКА: Еве што им посакувате...

0
Наздравувањето е предизвик само по себе: ако сте таа личност која ќе стане да каже неколку зборови и ќе ја започне вечерта со...

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

0
Македонската ракометна репрезентација го остави зад себе вчерашниот незаслужен пораз од Словенија на стартот од Европското првенство во Дебрецин и го насочи фокусот...

Овие 4 хороскопски знаци ги чекаат големи предизвици до крајот на...

0
Јануари секогаш со себе носи надеж за промени и нова енергија, а астролозите тврдат дека тоа е поволно за многу знаци од Зодијакот....

ФОТО: Го собори сопствениот рекорд, има 444 новогодишни елки во стан

0
Човекот кој за себе вели дека е „луд по Божиќ“ го собори светскиот рекорд по број на божиќни елки во еден дом. ...

Пет природни лекови против кашлица

0
Пониските температури со себе носат и почести настинки кои може да предизвикаат кашлање. Иако лекарот треба да ја утврди дијагнозата и третманот, постојат...

Ди Велт: ЕУ треба да биде искрена кон Западен Балкан –...

0
Европската унија мора да престане да се лаже себе си за Западен Балкан и наместо вештачки да ја одржува илузијата за...