таг: Светски

Роналдо и Меси одбиле по шест милиони евра за рекламирање на...

0
Двете најголеми светски фудбалски имиња на денешницата, Кристијано Роналдо и Лионел Меси, одбиле понуди во висина од по шест милиони евра на годишно...

Мајли Сајрус: Користам секс играчки за дизајн на ентериерот

0
Светски познатата пејачка Мајли Сајрус во неодамнешното интервју откри дека повеќе ја привлекуваат женските тела отколку машките. Имено, славната пејачка призна дека...

Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Јас сум бил себичен? Тоа е...

0
Првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со писмо и се побрати на јавноста по жестоките реакции кои дојдоа на негова сметка поради тоа...

Ѓоковиќ со барање до организаторите: Обезбедете исти услови за сите учесници...

0
Најдобриот светски тенисер и бранител на титулата на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ побара од организаторите на првиот годинашен гренслем да обезбедат исти услови...

Соборен светскиот рекорд во трискок во сала

0
Хуго Фабрис Занго (27) е нов светски рекордер во трискок во сала со 18.07 метри. Атлетичарот од Буркина Фасо попладнево на митингот...

ФОТО: Дуа Липа на насловната страна на британскиот „Вог“

0
Дуа Липа, светски познатата пејачка со албанско потекло, вторпат по ред ќе биде на насловната страна на британскиот „Вог“. ...

Генијалниот твит на Грета Тунберг со кој го прослави полнолетството

0
Светски познатата шведска активистка Грета Тунберг во неделата наполни 18 години, а роденденот го одбележа со иронична објава на Твитер. ...

Луис Хамилтон прогласен за почесен витез

0
Седумкратниот светски првак и рекордер според бројот на индивидуални победи во Формула 1, Луис Хамилтон, се најде на новогодишниот список на заслужни граѓани,...

Ѓоковиќ тренира како неговиот идол Роки Балбоа (ФОТО+ВИДЕО)

0
Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ, во родната земја се подготвува за стартот на новата сезона. Ѓоковиќ беше снимен на планината Дивчибаре како...

Ненадејно почина светски познатата манекенка Стела Тенант

0
Светски познатиот модел Стела Тенант вчера ненадејно почина на 50-годишна возраст, објави денес нејзиното семејство, пренесува „Гардијан“. ...