таг: Светски

Oваа храна останува во организмот и кога ќе умреме

0
Eден од најпознатите светски нутриционисти Анри Шено тврди дека првата и најважна работа на која се заснова здравата исхрана е возраста. Ниту висина,...

(ВИДЕО) Кулеба за ЦИВИЛ: Русија не знае за граници, ќе стори...

0
На онлајн брифингот за повеќе од 100 светски медиуми, министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, ја истакна итната потреба на Украина...

(ВИДЕО) Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба: Украина е мета...

0
На онлајн брифингот за повеќе од 100 светски медиуми, министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, ја истакна итната потреба на Украина...

Скопје од 18 до 20 април ќе биде домаќин на првиот...

0
Меѓународно акредитиран конгрес, со светски познати имиња од областа на денталната имплантологија ќе се одржи во Скопје, во хотел „Хилтон“ од 18 до...

Скопје од 18 до 20 април ќе биде домаќин на првиот...

0
Меѓународно акредитиран конгрес, со светски познати имиња од областа на денталната имплантологија ќе се одржи во Скопје, во хотел „Хилтон“ од 18 до 20...

Светските медиуми испратија писмо до израелските власти за заштита на новинарите...

0
Раководителите на неколку светски медиумски куќи потпишаа писмо во кое ги повикуваат израелските власти да ги заштитат новинарите во Газа, велејќи дека...

Руските бродоградилишта не можат да изградат онолку бродови колку што успева...

0
Повеќето од водечките светски морнарици стануваат се поголеми – многу поголеми – за една клучна метрика: тонажа. Но, не и руската морнарица. Таа всушност...

Дали кафето може да се расипе ако се остави отворено?

0
реклама Денеска е Светски ден на кафето. Повеќето луѓе не можат да замислат да го започнат денот...

Почна Генералното собрание на ОН

0
Повеќе од 140 светски лидери пристигнаа во Њујорк на годишното собрание на Обединетите нации, каде ќе разговараат за инвазијата на Русија...

Хамилтон: Макс немаше толку да победува, да го имав болидот на...

0
Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон тврди дека доколку тој го возел болидот...