fbpx

таг: Светски

Сали: Од астма заболени од 80.000 до 100.000, но бројот постојано...

0
Светски ден на астма согласно календарот на Светската здравствена организација (СЗО) годинава се одбележува на 3 мај.Станува збор за сериозно хронично заболување кое...

Ѓоковиќ и официјално му се враќа на тенисот

0
Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ, дефинитивно му се враќа на тенисот, а негова прва европска...

Еден од најдобрите боксери во светот зеде пушка и униформа и...

0
Еден од најдобрите светски боксери, 34-годишниот Василиј Ломаченко, се приклучи на одбраната на Украина од руските напади...

Ф1 – Отфрлени жалбите на „Мерцедес“, Ферстапен шампион за 2021 година

0
Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен и официјално е светски шампион во Формула 1 за 2021. Холанѓанецот успеа...

Ѓоковиќ: Поважно од сите титули ми е грижата што внесувам во...

0
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, даде ексклузивно интервју за Би-Би-Си, во кое истакна дека попрво би го...

Ѓоковиќ ќе бара шест милиони долари оштета од Австралија

0
Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, кој протеран од Австралија во пресрет на Гренд слем турнирот, има намера да ја тужи владата на оваа...

Новак Ѓоковиќ ќе настапи на АТП турнирот во Дубаи

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе настапи на АТП турнирот во Дубаи, јавија локалните медиуми, кои имале увид во списокот ученици пријавени за...

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи и на Вимблдон

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ од февруари нема да има проблеми за влез во Велика Британија, каде владата усвои нов сет на правила...

Ѓоковиќ ќе ја тужи владата на Австралија- еве колку ќе бара...

0
Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, протеран од Австралија во пресрет на Грен слем турнирот, има намера да ја тужи владата на оваа земја....

Ѓоковиќ повторно е во имиграциски притвор

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ повторно е ставен во имиграциски притвор во Мелбурн каде ќе го чека почетокот на официјалното рочиште на кое...