таг: Светски

(ВИДЕО) Во Токио веќе дојде Новата година

0
Новата година веќе пристигна во повеќе светски метрополи. Меѓу нив е и главниот град на...

Рекордите што ги урна Лионел Меси на СП во Катар

0
Аргентина стана светски шампион по третпат во историјата. Тоа беше на крилата на Лионел Меси, кој собори голем број рекорди во Катар. Тој...

Португалија: Роналдо, не се заканил дека ќе ја напушти репрезентацијата

0
Медиумите објавија дека некогаш најдобар светски фудбалер, Кристијано Роналдо бил разочаран од одлуката на селекторот Сантош да...

Флоси (26) е официјално најстарата мачка во светот

0
Соборен нов светски рекорд. Мачката Флоси (26) од југоисточен Лондон влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстарата жива мачка во светот. ...

“Mедиумите ме претставија толку лошо, а ја немаа вистинската слика на...

0
Двократниот светски шампион, Макс Ферстапен влезе во остар напад на медиумите кои предизвикале тој да добива илјадници...

Реал Мадрид – Лука Модриќ, ново продолжување на договорот?

0
Светски познатиот шпански дневен весник „АБЦ“, објави дека Реал Мадрид на Лука Модриќ ќе му понуди продолжување...

Над сто светски лидери на Самитот за климатските промени во Египет

0
Повеќе од сто светски лидери денеска се состанаа во египетското одморалиште Шарм ел Шеик, на...

Kоја е причината за прекршените финансиски правила од Ред Бул?

0
Голем број светски медиуми ја истражуваат сторијата поврзана со веста дека Ф1 тимот на Ред Бул ги прекршил финансиските правила, пречекорувајќи го лимитот...

Во Индонезија започна состанокот на Г20 за животната средина и климата

0
Официјални претставници за животна средина од некои од најголемите светски земји кои емитуваат CO2 се...

Во новата епизода Симпсонови откриваат како ги предвидувале светските настани

0
Симпсонови предвидоа неколку големи светски настани во текот на својот повеќедецениски рок – но постои метод за нивниот пристап и начинот на кој...