fbpx

таг: Светски

Ѓоковиќ ќе ја тужи владата на Австралија- еве колку ќе бара...

0
Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, протеран од Австралија во пресрет на Грен слем турнирот, има намера да ја тужи владата на оваа земја....

Ѓоковиќ повторно е во имиграциски притвор

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ повторно е ставен во имиграциски притвор во Мелбурн каде ќе го чека почетокот на официјалното рочиште на кое...

Се огласи новинарот кој му правел интервју на Новак: Не сакаше...

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ доживува нов круг на пекол и драма во Австралија во пресрет на конечната одлука на министерот за имиграција...

ВИДЕО: Ѓоковиќ тренираше во Мелбурн

0
Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, кој вчера го доби судскиот спор по жалбата за укинување на визата за Австралија, одржа тренинг на централниот...

Пресврт во случајот Ѓоковиќ: Ноле извади џокер од ракавот

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ добил дозвола за изземање од вакцинација, што е услов за влез во Австралија, поради скорешна зараза со ковид-19,...

Ѓоковиќ се заблагодари: Ја чувствувам и ценам поддршката

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се огласи денеска прв пат откако пристигна во Австралија по што пограничните власти му ја одбија визата и...

Србите за Божиќ му подготвија изненадување на притворениот Новак: Донесоа огромно...

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го поминува Божиќ во хотел со мигранти во нехумани услови. Но, Новак не е сам, тој е придружуван...

Протече писмото на директорот на Австралија опен: Пред еден месец знаевме...

0
Новак Ѓоковиќ е централна тема во сите светски медиуми, а британски Дејли Мејл попладнево објави многу интересни детали од писмото што сојузниот министер...

Ѓоковиќ за брзо време ќе ја дознае конечната одлука

0
Најдобриот светски рекет, Новак Ѓоковиќ за брзо време ќа ја дознеа одлуката на властите во Австралија за тоа дали ќе може да го...

Австралиските власти бараат докази од Ѓоковиќ за медицинската потврда

0
Австралискиот премиер Скот Морисон изјави денеска дека најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе мора да докаже дека медицинската потврда со која е ослободен...