таг: Светски

Најголемиот светски произведувач на вакцини за Ковид-19 соочен со недостаток на...

0
Во Индија, најголемиот светски производител на вакцини, милиони луѓе чекаат за имунизација во услови на уништувачки втор бран на инфекции. Индија обично...

ФОТО: Софија Вергара не ги остави рамнодушни бројните обожаватели со фотографија...

0
Долго пред да стане светски позната телевизиска ѕвезда благодарение на нејзината улога во серијата „Modern Family“, Софија Вергара градеше манекенска кариера. ...

Дејвид Гета вљубен како никогаш досега: Ужива во љубовта со 25...

0
Светски познатиот диџеј Дејвид Гета веќе некое време ужива во љубовта која ја дели со својата девојка Џесика Ледон. Кубанката е 25...

Денеска е 1 април, Денот на шегата: Прочитајте како овој ден...

0
Денеска е 1 април, Светски ден на шегата, кога многумина се трудат со својата досетливост да ги измамат и да ги насмеат...

Бијонсе мета на грабеж: Украден и фустанот кој пејачката го носеше...

0
Светски познатата пејачка Бијонсе дури двапати беше мета на разбојници овој месец, кои упаднале во магацин каде ѕвездата ги чувала своите скапоцености....

Потребен е глобален договор за заштита на државите од пандемии, нагласуваат...

0
Повеќе од 20 светски лидери на држави, влади и меѓународни организации ја поддржаа идејата за меѓународен договор за борба против пандемиите во иднина....

Рецептот на Софија Лорен за отстранување на темните кругови околу очите...

0
Светски познатата италијанска убавица и актерка која светот ја памети по незаборавните улоги во многу филмови, Софија Лорен, плени со својот изглед...

ВИДЕО: Само во костим руска балерина одигра сцена од „Лебедово езеро“...

0
Руска балерина, член на светски познатиот театар „Марински“ од Санкт Петербург, на заледен дел од Финскиот залив и при температура од -15...

На денешен ден – 8 март

0
– Меѓународен ден на жената, светски празник што се одбележува секоја година на 8 март. Тоа е ден кога се одбележува борбата...

Циципас: Секој ден е можност за приближување до трофејот

0
Шестиот светски рекет Стефанос Циципас, откако се пласираше во 1/8 финалето на Австралија опен, одговори на прашањата...