таг: Рафа

ОФИЦИЈАЛНО: Бенитез на клупата на англискиот тим

0
Рафа Бенитез и официјално е промовиран во нов тренер на аглискиот тим Евертон. Искусниот 61-годишен Шпанец потпиша тригодишен договор со тимот....