таг: предизвика

Покетино, Тухел и Раул, во трка за „жешкото“ столче во Реал

0
Реал Мадрид се наоѓа во лоша форма и тоа предизвика загриженост кај претседателот на клубот,...

Саранда – Непознат сторител минирал хотел и оштетил најмалку 20 други...

0
Експлозијата на тритол предизвика „земјотрес“ во јужниот албански приморски град Саранда, од која целосно е уништен хотел, а оштетени се и...

Снежно невреме во Европа, делови без струја во Полска, Словачка и...

0
Обилниот снег во саботата предизвика прекин на електричната енергија и бројни сообраќајни несреќи во Чешка,...

Предлогот на принцот Хари за смирување ја шокирал новата кралица Камила

0
Смртта на кралицата Елизабета предизвика многу коментари за кралското семејство. Врската на принцот Хари и Меган Маркл со Бакингемската палата е главна тема...

Ако сте хронично дехидрирани, овие четири намирници се спас

0
Хроничната дехидрација може да предизвика неколку здравствени проблеми, а за да ги избегнете потребно е да пиете доволно вода во текот на денот,...

Араухо надвор од животна опасност, ја минал ноќта во болница поради...

0
Стоперот на Барселона Роналд Араухо, синоќа предизвика страв и паника кај присутните на „Ноу Камп“ откако се...

(ВИДЕО) Најмалку 28 загинати во поплави и свлечишта на Филипини

0
Најмалку 28 луѓе загинаа во поплавите и свлечиштата кои ги предизвика тропската бура Меги во...

(ВИДЕО) Експлозија од шахта предизвика паника на „Тајмс сквер“ во Њујорк

0
Експлозија од шахта на плоштадот „Тајмс сквер“ предизвика паника во Њујорк и панично бегање на...

На 28-от ден од борбите во Украина, најмалку четири лица се...

0
Руското бомбардирање во главниот град Киев, предизвика пожари во високи згради, при што беа повредени четири лица. Руските бомби уништија критичен...

Ковид може да предизвика влошување на извршните функции на мозокот и...

0
Ковид-19 може да предизвика намалување на масата на мозокот, да ја намали сивата материја во областите кои ги контролираат емоциите и меморијата и...