таг: посветен

Нетанјаху: Посветен сум на рамковниот договор за прекин на огнот во...

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека останува посветен на преговарачката рамка за прекин на огнот во Газа и ја обвини палестинската исламистичка...

ЕК по повод Меѓународниот ден на Ромите: Потребни се напори за...

0
Меѓународниот ден на Ромите, посветен на најголемото етничко малцинство во Европа, ги слави различностите, ромската култура и уметност, нивниот јазик и придонес во...

Следниот ЕУ самит за Западен Балкан ќе се одржи во Тирана,...

0
Следниот самит на Европската унија посветен на Западен Балкан ќе се одржи на 6 декември...

Мал приватен авион посветен на Диего Марадона

0
Мал приватен авион посветен на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, беше претставен во Буенос Аирес На презентацијата на авионот присуствуваа ќерките на Марадона,...

Авион со ликот на Марадона тргнува кон Катар

0
Приватен мал авион посветен на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, беше претставен во Буенос Аирес, во пресрет на патувањето на Светското првенство во...

Вечерва на МРТ документарен филм за македонските фудбалери насловен „Победници“

0
Документарниот филм „Победници“ посветен на македонските фудбалери и селекторот Игор Ангеловски ќе се емитува вечерва на МРТ во рамките од емисијата „Еуфорија“ посветена...