таг: Популарно

Овие четири работи не ги чистете со паста за заби

0
реклама Пастата за заби е популарно решение за чистење чевли и полирање прибор за јадење,...

Научниците тврдат дека сокот од ова овошје го намалува целулитот: Ќе...

0
Аронијата е многу популарно овошје во последните години, а ја нарекуваат и суперхрана поради многубројните здравствени придобивки. Овие сочни, вкусни бобинки содржат...

Грејпфрутот е многу здрав, но дознајте какви негативни ефекти може да...

0
Овошјето кое е многу популарно, особено во оваа сезона, и кое се препорачува за намалување на мастите во вашето тело има и негативни...

Кус историјат на корсетот

0
Корсетот денес повторно е популарно парче облека што го носат девојките ширум светот. За неговата слава придонесоа голем број познати дами, но тоа...

Италијански деликатеси: Разни видови паста за вкусни кулинарски комбинации

0
Популарно наречени „паста“, тестенините ги има во многу форми и видови за разни намени. По потекло од Италија, каде што најмногу...