таг: помогне

НАТО им помага на сојузниците да купат до 1.000 ракети „Патриот“

0
НАТО денеска најави дека ќе им помогне на своите членки да купат до 1.000 американски ракети „Патриот“ за подобро да се заштитат бидејќи...

Oмилената храна на некои луѓе може да го намали ризикот од...

0
Сирењето може да помогне да се намали ризикот од деменција, сугерира нова студија. Научниците открија дека оние што редовно јаделе сирење имаат подобри...

ВИДЕО: Стјуардесата ги воодушеви патниците – го смири немирното бебе

0
реклама Стјуардесата решила да и помогне на една мама и ги освоила симпатиите на...

Фабињо ќе го пропушти финалето на ФА купот на Англија

0
Бразилскиот интернационалец Фабињо, сепак, нема да може да им помогне на соиграчите од Ливерпул во финалето на...

Руските сили се повлекуваат од северните делови на Украина

0
Пентагон објави дека ќе ѝ помогне на Украина со ново оружје во вредност од 300 милиони долари. Портпаролот на Пентагон Џон...

Борел: Треба да спречиме да војуваме со Русија, тоа би била...

0
Неопходно е да ѝ се помогне на Украина, но и да се избегне ескалација и...

Полска нема да испрати воени авиони во Украина ако за тоа...

0
И покрај американското зелено светло за Полска да и помогне на Украина со испраќање борбени авиони, Варшава инсистира дека таквата одлука...

Израелска студија: Конечно знаеме дали витаминот Д е важен во лекувањето...

0
Витаминот Д навистина може да помогне во борбата против коронавирусот, сугерира студијата на израелските научници кои тврдат дека ги имаат најубедливите докази досега.Претходните...

Конечно знаеме дали витаминот Д е важен во лекувањето на Ковид

0
Витаминот Д навистина може да помогне во борбата против коронавирусот, сугерира студијата на израелските научници кои тврдат дека ги имаат најубедливите докази...