fbpx

таг: помогне

Фабињо ќе го пропушти финалето на ФА купот на Англија

0
Бразилскиот интернационалец Фабињо, сепак, нема да може да им помогне на соиграчите од Ливерпул во финалето на...

Руските сили се повлекуваат од северните делови на Украина

0
Пентагон објави дека ќе ѝ помогне на Украина со ново оружје во вредност од 300 милиони долари. Портпаролот на Пентагон Џон...

Борел: Треба да спречиме да војуваме со Русија, тоа би била...

0
Неопходно е да ѝ се помогне на Украина, но и да се избегне ескалација и...

Полска нема да испрати воени авиони во Украина ако за тоа...

0
И покрај американското зелено светло за Полска да и помогне на Украина со испраќање борбени авиони, Варшава инсистира дека таквата одлука...

Израелска студија: Конечно знаеме дали витаминот Д е важен во лекувањето...

0
Витаминот Д навистина може да помогне во борбата против коронавирусот, сугерира студијата на израелските научници кои тврдат дека ги имаат најубедливите докази досега.Претходните...

Конечно знаеме дали витаминот Д е важен во лекувањето на Ковид

0
Витаминот Д навистина може да помогне во борбата против коронавирусот, сугерира студијата на израелските научници кои тврдат дека ги имаат најубедливите докази...