таг: податоци

Борисов победник, во Парламентот влегуваат Каракачанов и шоумен – тешко ќе...

0
Според прелиминарните податоци на социолошката агенција „Алфа Рисрч“, во новиот бугарски парламент влегуваат седум партии, јави дописникот на МИА од Софија. Според...

Хакер јавно ги објавил податоците на над 500 милиони корисници на...

0
Личните податоци и телефонските броеви на повеќе од 500 милиони корисници на Фејсбук денеска се објавени на еден форум. Според Блумберг, ова...

Кои македонски градови се ковид-жаришта во моментов?

0
Последните податоци од министерството за здравство покажуваат дека секојдневно се зголемува бројот на хоспитализирани. Британската мутација изминативе недели забрзано се шири во Скопје,...

Се истражува ефикасноста на АстраЗенека против бразилската мутација

0
Прелиминарните податоци на новото истражување спроведено на Универзитетот во Оксфорд покажуваат дека вакцината против Ковид-19 на АстраЗенека и Оксфорд е ефикасна против бразилската...

Над 1,5 милиони вакцини во Србија

0
Според последните владини податоци, досега во Србија се дадени 1.501.917 дози на вакцина против коронавирус, а втора доза на вакцина примиле 530.863 лица,...

Курти нема да формира коалиција со партиите што треба внатрешно да...

0
Прелиминарните податоци од Централната изборна комисија во Косово покажуваат дека движењето Самоопределување освоило 47,88 % од гласовите, со што излезе како прва партија...

Новото истражување од Оксфорд покажува дека „АстраЗенека“ послабо штити од јужноафриканскиот...

0
Прелиминарните податоци за вакцината „Ковидшилд“, што ја изработија Универзитетот во Оксфорд и фармацевтската компанија „АстраЗенека“, покажаа дека таа обезбедува ограничена заштита против послабата...

Новото истражување од Оксфорд покажува дека „АстраЗенека“ послабо штити од јужноафриканскиот...

0
Прелиминарните податоци за вакцината „Ковидшилд“, што ја изработија Универзитетот во Оксфорд и фармацевтската компанија „АстраЗенека“, покажаа дека таа обезбедува ограничена заштита против послабата...

Израел докажа дека вакцинацијата е навистина ефикасна

0
Најновите податоци што доаѓаат од Израел покажуваат дека бројот на новозаболени, сериозно болни и мртви во таа земја опаѓа не само поради строгата...

По вакцинацијата во Израел, се заразиле само 0,01 процент од луѓето

0
Прилиминарните податоци објавени од HMO Maccabi, водечка агенција за осигурување во Израел, покажуваат дека помалку од 0,01 процент, или само 20 од 128.600...