таг: податоци

Откриена поопасна варијанта на коронавирусот во Боцвана, содржи 32 мутации

0
По загрижувачките податоци во Франција, каде што минатата недела беше регистриран нов сој на коронавирусот, сега експертите предупредуваат дека уште поопасна варијанта е...

Епидемиолозите очекуваат засилување на пандемијата од Ковид-19

0
Најновите податоци за епидемијата од Ковид-19 во Белгија покажуваат раст на новите случаи, епидемиолозите предвидуваат влошување на состојбата со падот на температурите, јави...

ЕМА: Рано е да се препорача трета доза на вакцина против...

0
Сè уште нема доволно податоци за да се препорача употреба на третата, засилувачка доза, соопшти денеска Европската агенција за храна и лекови (ЕМА),...

Ебрахим Раиси е новиот претседател на Иран

0
Првичните податоци од пребројувањето на гласачките ливчиња покажуваат дека Ебрахим Раиси е новиот претседател на Иран со...

Во Врање досега се вакцинирани 2.032 Mакедонци, без закажување можно вакцинирање...

0
Според последните податоци на Градскиот штаб за вонредни состојби во Врање за време на викендот вакцинирани се 927 граѓани на Македонија, јави дописникот...

Во земјава има 670 активни случаи на Ковид-19

0
Според последните податоци на Министерството за здравство, бројот на активни случаи со Ковид-19 во државава изнесува 670. Во последното деноноќие биле регистрирани 10...

Кои се најплатените дејности во Македонија?

0
Најновите податоци на Државниот завод за статистика говорат дека дури 107.022 денари бруто, односно 70.194,00 денари била просечната плата во месец март во...

Англија од следната недела отвора барови и ресторани, ќе се дозволат...

0
Англија, благодарение на поволните податоци за бројот на ново заразени и вакцинирани од 17 мај дополнително ќе ги олесни ограничувањата наметнати поради Ковид-19...

Првични официјални резултати од изборите во Албанија – еве кој има...

0
Според ажурираните податоци на Државната изборна комисија на Албанија до 18:21 часот, од вкупно 5199 гласачки кутии избројани се 3147, а од првичните...

Протекоа приватни податоци на половина милијарда корисници на „Фејсбук“: Телефонски броеви,...

0
Лични податоци на 533 милиони корисници на социјалната мрежа „Фејсбук“ се појавија на хакерски форум. Пред неколку дена лични податоци...