таг: податоци

ОН: Околу 9 300 цивили убиени во Украина од почетокот на...

0
Според податоци на Обединетите Нации, од почетокот на руската инвазија врз Украина во...

Знаете ли која е најретката боја на очите?

0
Инфографика заснована на податоци од Светскиот атлас открива дека најмногу луѓе во светот...

Германската економија влезе во рецесија

0
Германската економија влезе во рецесија, покажаа најновите официјални податоци, oткако инфлацијата и каматните...

САД и Русија престанаа да разменуваат податоци за нуклеарното оружје

0
САД и Русија престанаа да разменуваат податоци за нуклеарното оружје што...

НАТO истражува хакирани воени податоци што се продаваат на интернет

0
НАТО покрена истрага за кражба на податоци од доверливи воени документи кои хакерска група ги понудила на продажба на интернет. Податоците...

Омикрон ни подготви „изненадување“ – болка и зуење во уво, убење...

0
Според последните податоци, бројот на пациенти во Велика Британија е значително зголемен, а се повеќе луѓе се жалат на истиот симптом. Имено, Британците...

Се појави уште еден необичен симптом на сојот омикрон

0
Според последните податоци, бројот на пациенти во Велика Британија е значително зголемен, а се повеќе луѓе се жалат на истото. Имено, Британците кои...

Први официјални податоци од Јужна Африка за Омикрон

0
Јужна Африка првпат објави официјални податоци за случаи на ковид предизвикани од сојот омикрон кои го потврдуваат мислењето дека оваа варијанта...

Омикрон е помалку опасен од делта сојот, смета СЗО

0
Според прелиминарните податоци, сојот омикрон на коронавирус може да ја намали ефикасноста на вакцините против СОВИД-19, но овој вид е помалку опасен од...

Студија: Сојот омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат со прележување на...

0
Според првичното истражување засновано на теренски податоци, сојот омикрон има „значајна“ способност да го избегне имунитетот стекнат со претходни инфекции со други соеви на...