таг: податоци

Украински хакери ги уништија центрите  за податоци што ги користи руската...

0
Украински хакери ги уништија центрите  за податоци што ги користи руската одбранбена индустрија, Гаспром, Росне. Меѓу нив се Гаспром, Лукоил, Телеком и водечките...

Денеска нова акција во потрага во Данка

0
Четврти ден трае потрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ од околината...

Продолжува потрагата по двегодишната Данка

0
Повеќе од 18 часа се трага по двегодишното девојче Данка Илиќ...

ISW: Русија крие статистички податоци за социјална поддршка за да ги...

0
Руската влада, според Институтот за проучување на војната (ISW), сокрила податоци за примателите на услуги за социјална поддршка во 2022 година, најверојатно за...

30,5 отсто од децата од шест до девет години во Македонија...

0
Најновите податоци покажуваат дека 30,5 отсто од децата од шест до деветгодишна возраст во Македонија живеат со зголемена телесна тежина или дебелина, 13,8...

Која апликација ја бришеа луѓето најмногу минатата година?

0
реклама Некои податоци покажуваат дека Instagram била најбришаната апликација во 2023 година. Оваа...

(ИНФОГРАФИК) Статистики на ужасот: Во Газа се убиени речиси 28.000 Палестинци,...

0
Ал Џезира објави инфографик со нови податоци за ужасот во Појасот Газа. Податоците, како што се наведува во инфографикот на Ал Џезира, се...

ВОЕН ИЗВЕШТАЈ: Руски воени злосторства и кршење на човековите права во...

0
Следниот извештај дава ажурирани податоци од 8 јануари, 2024 година во однос на руските воени злосторства и кршењето на човековите права...

Бугарско МВР за Алсат: Немаме податоци дека Палевски е во Бугарија

0
До овој момент нема податоци дека Љупчо Палевски се наоѓа на територијата на...

Би-би-си: По рекордниот октомври, 2023 сигурно ќе биде најтопла година во...

0
Најновите податоци на истражувачите покажуваат дека „практично сигурно“ 2023, годината кога се регистрирани смртоносни топлотни бранови, поплави и пожари, ќе биде...