fbpx
17 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: податоци

Курти нема да формира коалиција со партиите што треба внатрешно да...

0
Прелиминарните податоци од Централната изборна комисија во Косово покажуваат дека движењето Самоопределување освоило 47,88 % од гласовите, со што излезе како прва партија...

Новото истражување од Оксфорд покажува дека „АстраЗенека“ послабо штити од јужноафриканскиот...

0
Прелиминарните податоци за вакцината „Ковидшилд“, што ја изработија Универзитетот во Оксфорд и фармацевтската компанија „АстраЗенека“, покажаа дека таа обезбедува ограничена заштита против послабата...

Новото истражување од Оксфорд покажува дека „АстраЗенека“ послабо штити од јужноафриканскиот...

0
Прелиминарните податоци за вакцината „Ковидшилд“, што ја изработија Универзитетот во Оксфорд и фармацевтската компанија „АстраЗенека“, покажаа дека таа обезбедува ограничена заштита против послабата...

Израел докажа дека вакцинацијата е навистина ефикасна

0
Најновите податоци што доаѓаат од Израел покажуваат дека бројот на новозаболени, сериозно болни и мртви во таа земја опаѓа не само поради строгата...

По вакцинацијата во Израел, се заразиле само 0,01 процент од луѓето

0
Прилиминарните податоци објавени од HMO Maccabi, водечка агенција за осигурување во Израел, покажуваат дека помалку од 0,01 процент, или само 20 од 128.600...

Уште една жртва на „предизвик“ од друштвените мрежи! Девојче (10) пронајдено...

0
Државниот орган за гаранција за лични податоци побара од социјалната мрежа Тик ток веднаш да ги блокира...

Под будното око на научниците: Кон Земјата се движи астероид кој...

0
Астероидот 2009 JF1, според последните податоци се наоѓа на оддалеченост поголема од 375 милиони километри од Земјата, но ѝ се приближува со брзина...

Стручњаците ги разбиваат најчестите митови за опаѓањето на косата

0
Статистичките податоци покажуваат дека околу 35 милиони мажи и 21 милион жени го имаат истиот проблем, а тоа е опаѓањето на косата....

Во светот од Ковид-19 починале над 1,9 милиони луѓе

0
Според последните податоци, во светот од последици на коронавирусот починале повеќе од 1,9 милиони луѓе. Најголем број смртни случаи се потврдени во...

Штетата по земјотресот во Хрватска е поголема од 400 милиони евра

0
Според последните податоци, причинетата штета по земјотресот во Хрватска изнесува над 400 милиони евра, а оштетени се речиси девет илјади објекти. Продолжуваат...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
42 %
0.5kmh
0 %
чет
16 °
пет
17 °
саб
17 °
нед
11 °
пон
12 °

Последни објави