таг: повторно

Научници тврдат дека ја откриле причината за озлогласената „Јустинијанова чума“

0
Откритието сугерира дека нов вид на чума може повторно да се појави кај луѓето во иднина. „Истражувањето е и...

Каталонците излегоа на демонстрации на петгодишнината од референдумот за независност

0
Илјадници Каталонци синоќа повторно излегоа на протест за одвојување на оваа покраина од Шпанија, на денот кога пред  пет години беше...

Чешка повторно воведe гранични проверки поради новиот мигрантски бран

0
Чешката влада одлучи повторно да ги воведе граничните контроли со Словачка поради новиот...

По две години од коронавирусот Јапонија ги отвора границите за туристите

0
Јапонија повторно ќе ги отвори вратите за вакцинирани странски туристи по повеќе од две години...

И покрај поправките, ново истекување на гориво од ракетата што требаше...

0
Инженерите на НАСА повторно забележаа истекување на гориво од новата ракета која се подготвува за лет до Месечината, пред лансирањето закажано за следната...

Нов сајбер напад во Албанија – блокирани се граничните премини

0
Иран повторно ја напаѓа Албанија. По нападот на 15 јули, албанските власти објавија дека хакери спонзорирани од Иран го нападнале информацискиот...

Доделени наградите од областа на спортот „8 Септември“

0
По едногодишна пауза, во Собранието повторно беа доделени наградите од областа на спортот „8 Септември“ – за...

Нуклеарната централа во Запорожје повторно има струја

0
Нуклеарната централа во Запорожје повторно има струја откако двапати во текот на вчерашниот...

Сe променија симптомите на корона вирусот, заборавете на мирисот и вкусот:...

0
Корона вирусот повторно дивее, бројот на заразени се зголемува, а експертите предупредуваат на сосема нови симптоми. Дека сè уште не треба да...

Бугарија; Утре нов обид да заседава комисијата за надворешна политика

0
Партијата на премиерот Кирил Петков за утре во 14 часот повторно ја свика Комисијата за надворешна политика, откако Собранието денеска не...