таг: повторно

Мароканците предизвикаа нов хаос во Париз: Насекаде крв, оган и судири...

0
Навивачите на Мароко повторно предизвикаа нереди, овој пат во главниот град на Франција, Париз, откако нивната репрезентација загуби од Хрватска во...

Вучиќ: Ќе навивам за Мароко, тие не го признаваат Косово

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ повторно се најде во центарот на вниманието на спортската јавност со изјава поврзана...

Анкета: Повеќето Германци не ја сакаат повторно Ангела Меркел

0
Повеќето Германци не би сакале Ангела Меркел повторно да биде канцелар, покажува истражувањето на јавното...

Белград е најзагадениот главен град во светот, Скопје на 17 место

0
Граѓаните на Белград повторно го дишат најзагадениот воздух во светот, а нивото на загаденост во главниот град на Србија се карактеризира како опасно...

Мбапе: Ме нарекоа мајмун, сакав да ја напуштам француската репрезентација

0
Поминуваат месеци и повторно се појавуваат вести зошто Килијан избрал да остане во ПСЖ наместо да потпише за Реал Мадрид. Улогата на Емануел...

Да му помигнеме на малиот Војдан да има детство како другите...

0
На малиот Војдан Спасовски повторно му е потребна голема помош, затоа што секоја донација, без разлика колку голема, е нов чекор напред во...

Џонсон се откажа од кандидатурата за премиер на Велика Британија, Сунак...

0
Поранешниот британски премиер Борис Џонсон се откажа од намерата повторно да се кандидира за лидер на Конзервативната партија и премиер, по...

Експлозии во центарот на Киев, руските сили ги продолжуваат нападите

0
Украинскиот главен град Киев денеска повторно бил цел на руски напади. Неколку експлозии го потресоа...

Градот Запорожје утрово повторно ракетиран

0
Утрово руските сили повторно го ракетираа градот Запорожје, соопшти шефот на регионалната воена управа Олександр Старук....

Маск се премисли, одново во „игра“ да го купи „Твитер“

0
Мултимилијардерот Илон Маск, повторно има намера да ја купи социјалната мрежа „Твитер“, јавува Би-Би-Си. Овојпат нуди 54,2 долари по акција. Изгледа дека купопродажбата...