таг: повторно

Ерусалим: Илјадници демонстранти протестираат против Владата на Бенјамин Нетанјаху пред Кнесетот

0
Додека членовите на израелскиот парламент повторно се состануваат по пауза од шест недели, попладнево пред зградата на Кнесетот во Ерусалим се собраа илјадници...

Палестинците го обновуваат барањето за полноправно членство во ОН

0
Палестинската управа повторно побара да стане полноправна членка на Обединетите нации, се вели во писмото од вчера упатено до генералниот секретар на ОН,...

Зеленски: Путин сите ги смета за терористи освен себеси – тој...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски повторно ги отфрли обвинувањата на рускиот претседател Владимир Путин дека Украина била вмешана во терористичкиот напад во предградијата на...

Туск повторно го повика Претставничкиот дом на САД да гласа за...

0
Полскиот премиер Доналд Туск синоќа повторно го повика претседателот на Претставничкиот дом на САД да го предложи за гласање итно потребниот пакет помош...

Нападот со дронови врз Одеса нанесе штета на земјоделските претпријатија

0
Ноќеска непријателот повторно го нападна регионот на Одеса со борбени беспилотни летала. Од дроновите се уништени две земјоделски претпријатија и индустриски објекти, изјави...

Во Дебар и околината нема епидемиолог и оториноларинголог

0
Поширокиот дебарски регион повторно остана без епидемиолог, откако на пензионираниот Ментор Меља му заврши договорот на дело, потпишан со Министерството за здравство. ...

Зголемен притисок врз Израел пред големата акција, Бајден го предупреди Нетанјаху

0
Американскиот претседател Џо Бајден синоќа повторно му порача на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху дека не треба да продолжи со воена акција во Рафа...

Се интензивираат антивладините протести во Словачка поради судските реформи на Фицо

0
Илјадници луѓе во Словачка синоќа повторно протестираа против владата на левичарскиот популистички премиер Роберт Фицо, кој е на функција од крајот на октомври....

Евакуиран исландскиот град Гриндавик, се заканува нова ерупција на вулкан

0
Рибарскиот град Гриндавик, кој се наоѓа на полуостровот Рејкјанес, повторно ќе биде евакуиран поради обновената вулканска активност во областа, соопштија локалните власти. ...

Обраќање на Олександр Урбанович, претседател на Здружението на Украинците „Лесја Украинка“...

0
Денес државата-терорист – руската федерација повторно изврши масовни ракетни и беспилотни напади врз Украина….Киjив, Лвив, Одеса, Днипро, Харкив, Запорижја и други украински градови....