fbpx
12 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: планира

Нови вести од Грција за туристите

0
Грција планира да го укине еднонеделниот карантин за туристите од Европската унија доколку имаат негативен тест за PCR за коронавирус или се целосно...

Јапонија испуштa милион тони контаминирана вода од Фукушима

0
Јапонската Влада објави дека планира да пушти во морето повеќе од милион тони контаминирана вода од уништената нуклеарна централа Фукушима, една деценија по...

Си-Ен-Ен: Бајден ќе објави дека од 19 април сите Американци ќе...

0
Американскиот претседател Џо Бајден планира да објави дека го повлекува рокот од скоро две недели за вакцинирање против коронавирус на сите возрасни, пренесува...

Каков е тој спектакл без публика, УЕФА со одлична вест, најави...

0
УЕФА планира на финалето на Лигата на шампионите кое ќе се одигра на 29-ти мај во Истанбул...

Еве колку луѓе планира Русија да вакцинира до 15 јуни

0
Русија планира да вакцинира над 30 милиони свои граѓани против коронавирусот до средината на јуни, изјави денеска рускиот министер за здравство Михаил Мурашко....

Германија ја одобри вакцината на АстраЗенека и за лица над 65-годишна...

0
Германија планира да ја зголеми употребата на вакцината на АстраЗенека, бидејќи властите одобриле таа да им се дава и на лица над 65-годишна...

Германија планира продолжување на заклучувањето

0
Германија планира да ја продолжи блокадата до 28 март, но некои мерки ќе бидат олеснети од следната...

Данска планира да прави дигитален пасош за коронавирус

0
Данска денеска соопшти дека планира да развие дигитален пасош за коронавирус за да овозможи странски патувања и...

Вакцината на „Џонсон и Џонсон“ има ефикасност меѓу 66 и 72...

0
Американската компанија „Џонсон и Џонсон“ планира следната недела да побара одобрение од Американската агенција за храна и лекови за итна употреба на нејзината...

Колку е ефикасна вакцината на Џонсон и Џонсон?

0
Американската компанија Џонсон и Џонсон планира следната недела да побара одобрение од Американската агенција за храна и лекови за итна употреба на нејзината...

Моментална Температура

Skopje
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
43 %
1.9kmh
40 %
пет
12 °
саб
11 °
нед
13 °
пон
12 °
вто
17 °

Последни објави