таг: планира

Лајчак ги покани Косово и Србија на состанок за динарот

0
Специјалниот пратеник за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак, планира следната недела...

Германија планира „единица за рано откривање“ за борба против десничарскиот екстремизам

0
Германската министерка за внатрешни работи, Ненси Фезер планира да формира „единица за рано откривање“ за кампањи за странска манипулација и влијание како дел...

Курти: Радоичиќ подготвува нови напади на Косово

0
Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека Милан Радоичиќ планира нови напади на Косово. На прес-конференција заедно со министерот за внатрешни работи...

Украина планира да произведе еден милион дронови што пренесуваат слика во...

0
Украина планира да произведе еден милион беспилотни летала што пренесуваат слика во живо (дронови со поглед на прво лице (FPV) следната година, изјави...

Залужни планира нова украинска контраофанзива во 2024 година

0
Врховниот командант на вооружените сили на Украина Валериј Залужњи планира нова контраофанзива. Украина најверојатно ќе собере ресурси за нови операции во 2024 година....

Бугарија ќе ја укине таксата на руски гас во замена за...

0
Бугарија планира да се откаже од контроверзната такса за транзит на руски гас низ нејзината територија, со цел да ги подобри...

Бугарија ја укинува таксата на руски гас во замена за влез...

0
Бугарија планира да се откаже од таксата за транзит на руски гас низ нејзината територија, со цел да ги подобри односите со членките...

Германија ги заострува правилата за престој, побргу ќе ги протерува одбиените...

0
Германската влада планира да го интензивира протерувањето на лицата кои немаат право на...

Поскапува одморот во Грција: Цената на туристичките такси е значително повисока

0
реклама Грција планира значително да ја зголеми цената на таксата за престој за престој...

Трамп нема да учествува ниту на втората дебата на Републиканците

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп планира да одржи говор во Детроит на 27...