таг: планира

Вработените во Амазон ќе штрајкуваат на „Блек Фрајдеј”

0
Коалицијата на организации на вработени која опфаќа 30 земји планира на „Блек Фрајдеј” да протестира...

„Политико“: СЗО ќе ги преименува мајмунските сипаници за да ја намали...

0
Светската здравствена организација (СЗО) планира да ги преименува мајмунските сипаници во „сипаници“ во обид да ја намали стигматизацијата за оваа болест, јави Политико....

„Њујорк тајмс” тврди дека 10.000 вработени во Амазон ќе добијат отказ

0
„Њујорк тајмс” денеска објави дека компанијата Амазон планира да отпушти околу 10.000 вработени, почнувајќи од...

Украина: Русите ќе го претворат Херсон во „град на смртта“

0
Русија планира да го претвори Херсон во „град на смртта“ пред нејзините сили да се...

ПСЖ со нов договор сака да го убеди Меси да не...

0
Францускиот шампион ПСЖ планира да го задржи Лионел Меси, кој има договор до следното лето, а веќе...

Бритиш ервејз откажа околу 10.000 летови, Американ ерлајнс 30.000

0
Бритиш ервејз планира да откаже околу десет илјади кратки летови оваа зима, што е околу...

„Епл“ ја напушта Кина: „Ајфон 14“ телефоните ќе се произведуваат во...

0
„Епл“ планира да почне со производство на својот следен модел паметен телефон „Ајфон 14“ (iPhone 14) во Индија. Американската компанија бара алтернативи за...

САД: Русија наскоро планира напади врз инфраструктурата на Украина

0
Американски официјален претставник предупреди дека Русија планира наскоро да изврши нови напади врз цивилната инфраструктура...

Ердоган и Путин неделава ќе разговараат за ситуацијата во Запорожје

0
Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, планира оваа недела телефонски да разговара со рускиот лидер, Владимир...

Чакир става крај на судиската кариера

0
Легендарниот фудбалски судија Џунејт Чакир планира да стави крај на кариерата. Ова го соопшти претседателот на Турската...