fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: Партијата

Борисов: Предложив Трифонов да почне со формирање Влада

0
Бојко Борисов, актуелниот бугарски премиер и на партијата ГЕРБ, која освои најмногу гласови на неделните парламентарни избори...

Бугарија, победа за ГЕРБ на Борисов, партијата на Трифонов во мртва...

0
Голем успех на партијата на шоуменот Слави Трифонов, кој е во мртва трка со Социјалистите за второто...

Преброени се 87,57% од гласовите: ВВ досега добива 105 илјади гласови...

0
Од 87,57 проценти од досега пребројаните гласови на ЦИК, партијата на Албин Курти води со 47,83 проценти...

Самоопределување на Албин Курти со убедливо водство на предвремените парламентарни избори...

0
Партијата Самоопределување освои најмногу гласови на парламентарните избори во Косово, покажуваат излезните анкети, јави агенцијата ДПА. Левичарската партија освои најголем дел од...

Српска политичарка доби кокошка во глава, кажала дека Вучиќ соработува со...

0
Потпретседателката на Партијата за слобода и правда (ССА), Мариника Тепиќ, тврди дека членовите на криминалната група на неодамна уапсениот Вељко Беливук го обезбедувале...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави