fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: Пандемијата

Алкохол поевтин од вода? Во овој град тоа навистина е реалност...

0
Пандемијата на коронавирусот не спречи да патуваме како што сме навикнати. Отсуството на патувања беше особено тешко за оние кои сакаат да истражуваат...

Во Италија уште еден милион сиромашни поради пандемијата

0
Од почетокот на пандемијата бројот на Италијанци кои се сметаат за сиромашни е зголемен за еден милион, пишува денеска весникот „Ил манифесто“, наведувајќи...

Пандемијата предизвика вистински бум во туризмот – но во виртуелната реалност

0
Виртуелното патување во пандемијата станува подостапно и подостапно благодарение на новите апликации и опрема за виртуелна реалност. Џем Џенкинс Џонс...

Коронавирусот коси во Бразил, до сега од Ковид-19 починаа повеќе од...

0
Од почетокот на пандемијата со коронавирусот Бразил регистрираше над 300.000 смртни случаи од Ковид-19, што земјата ја сместува веднаш зад САД, која има...

УНИЦЕФ: Пандемијата на Ковид-19 веројатно индиректно ја зголемила детската смртност во...

0
Пандемијата на Ковид-19 можно е индиректно да придонела за зголемување на смртноста кај децата во Југоисточна Азија минатата година, со 228,000 дополнителни смртни...

Србија „се затвора“ до крајот на неделата поради пандемијата

0
Поради пандемијата со ковид-19, Србија ќе биде „затворена“ до крајот на неделава, вклучително и за време на...

Одвојувањето на бебето од мајкaта поради Ковид-19 ќе ја зголеми смртноста...

0
Пандемијата од „Ковид-19“ сериозно влијае на грижата за болните или предвремено родени новороденчиња, а многумина се непотребно одделени од своите мајки и се...

Италија заради коронакризата ги одложува локалните и регионални избори

0
Поради пандемијата на коронавирусот Италија ги одложи локалните и регионалните избори, што требаше да се оддржат до крајот на пролетта,  соопштија денеска владини...

Проблеми за Интер, должи пари за Лукаку, Јунајтед притиска, го сака...

0
Се чини дека пандемијата со коронавирусот направи проблеми на многу клубови, а меѓу нив секако е и...

Интервју со д-р Васка Дамјановска Митова, психијатар: Ништо не трае вечно,...

0
Актуелните околности со пандемијата претставуваат значаен предизвик за адаптација на секоја индивидуа. Впрочем, истото е и знак за интелигенција – моќ за...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави