fbpx

таг: откри

Ѓоковиќ откри дали ќе се вакцинира: Има премногу шпекулации и тоа...

0
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, за Блиц откри дали ќе се вакцинира пред продолжението на сезоната, особено поради моментот кога тоа ќе го...

Како Кристијано Роналдо со една реченица ја промени кариерата на Карим...

0
Аргентинецот Хорхе Валдано откри како Кристијано Роналдо ја промени кариерата на Карим Бензема. Во интервју за „Ла Галерна“, тој раскажа како Португалецот му...

Не можете да заспиете навечер: Eве што треба да правите а...

0
Британски лекар ја откри „идеална формула“ за брзо заспивање и мирен сон ноќе: 10-3-2-1. Се работи за траен став кон спиењето, а не...

ФОТО: Познат најдобриот тим на ЕП 2020, многумина нема да се...

0
УЕФА ги откри имињата на фудбалерите кои добија место во најдобриот тим на шампионатот. Меѓу најдобрите играчи на еврособирот се најдоа по тројца...

ЕКСПЕРТИТЕ ВО НЕВЕРУВАЊЕ КОЛКУ БРЗО СЕ ШИРИ: Во оваа држава се...

0
Индија откри нов троен вид на коронаворус во моменти кога се бори да го совлада најлошиот бран на заразата од почетокот на пандемијата...

“Ајде, сликај се со Меси! Не благодарам, не сакам”

0
Шпанскиот репрезентативец Дани Олмо откри многу интересен детал од почетокот на неговата кариера. Во интервју...

Откриен нов вид на Ковид 19: Бразилците објавуваат лоши вести

0
Бразил откри нов вид на коронавирус во државата Сао Паоло, кој е сличен на оној пронајден во Јужна Африка (Б.1.351), пренесува Ројтерс. ...

Бранислав Лечиќ во петок ќе ја даде својата изјава, а во...

0
Бранислав Лечиќ откри дека добил повик од Вишото јавно обвинителство во Белград, и дека во петок тој ќе ја даде својата изјава по...

Во Египет откриени христијански урнатини кои ја потврдуваат „природата на монашкиот...

0
Француско-норвешки археолошки тим откри нови христијански урнатини во пустина во западниот дел на Египет, со што се потврдува дека постоел монашки живот...

ВИДЕО | Кога последен пат ја имате измиено четката за коса?...

0
Една корисничка на „ТикТок“, откри дека никогаш не ги миела четките за коса темелно, туку само повремено ги чистела од влакна. Девојката...