таг: откри

Наскоро ќе заплови најголемиот брод за крстарење во светот – има...

0
ROYAL Caribbean откри детали за својот најголем брод за крстарење во светот, Icon of the Seas. Тие објавија видео на YouTube, во кое...

И мажите доживуваат постпородилна депресија

0
Новопечен татко откри дека страдал од постпородилна депресија по раѓањето на своето прво дете. Тој тврди дека постојано плачел затоа што не можел...

Конечно откриено што ги „скара“ Кејт Мидлтон и Меган Маркл

0
Новата книга откри непознати детали. Приказната која одекна низ светот кога Меган и принцот Хари седнаа да го дадат познатото интервју на...

Ако сакате да намалите килограми, појадувајте во ова време: Доктор открива...

0
Докторот откри во колку часот треба да го јадеме првиот оброк – и дефинитивно е подоцна отколку што очекувате. Слушнавме експерти...

Излегоа детали од тајниот договор: Најтажната принцеза против своја волја останува...

0
Францускиот магазин Voici откри зачинети детали за враќањето на принцезата Шарлин во Монако. Имено, новинарите на овој тиражен магазин дознале дека таа...

Олена Зеленска: Сопругот го гледам само на телевизија

0
Сопругата на првиот човек на Украина, Олена Зеленска откри пред јавноста дека не го...

Во магацин во Шпанија пронајденa приватна колекција со над 1.000 препарирани...

0
Шпанската полиција откри приватна колекција од 1.090 препарирани животни, вклучувајќи тука и слонови, носорози и поларни мечки, во огромен магацин близу Валенсија. ...

Откриена досега најоддалечената ѕвезда

0
Вселенскиот телескоп Хабл ја откри светлината на ѕвезда што постоела во првите милијарда години по Големата експлозија, што е нов рекорд, објавија астрономите....

АНКЕТА: Како сопствениците на домашни миленици ги рангираат своите крзнени пријатели...

0
Новото истражување откри каде сопствениците на домашни миленици ги рангираат своите крзнени пријатели во однос на луѓето во нивниот живот. Магазинот Wag!...

(ФОТО) За многумина таа е НАЈУБАВАТА ФУДБАЛЕРКА НА СВЕТОТ, мами воздишки,...

0
Ја откри познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марсио, познат по тоа што носи вести за трансфери на...