fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: организација

СЗО проверува друг пазар за храна во Вухан за појавата на...

0
Експертите од Светската здравствена организација ја проверуваат верзијата дека коронавирусот можеби се појавил на друг пазар за храна во Вухан. Според „Волстрит...

Секој десетти пациент има симптоми на коронавирус и по три месеци...

0
Светската здравствена организација за Европа денеска соопшти дека секој десетти пациент заразен со коронавирус има симптоми на болеста и три месеци по инфекцијата....

Во понеделник разговори за „свадбите“, последниот збор ќе го има Комисијата...

0
Претставниците на индустријата за организација на свадби и други семејни прослави во понеделник ќе одржат средба со...

Саиф ал-Адел нов лидер на Ал Каеда, бил поопасен и од...

0
Терористичката организација Ал Каеда се подготвува повторно да стане најголемата закана за светот, како што беше за време на нападите врз Њујорк од...

СТО на 15 февруари ќе го избира новиот директор

0
Светска трговска организација (СТО) соопшти дека на 15 февруари ќе го избере новиот генерален директор и членовите на главните тела надлежни за донесување...

СЗО: Oдобрување за вакцината на АстраЗенека во следните две недели

0
Светската здравствена организација (СЗО) се надева дека во следните две недели ќе одобри итна употреба на вакцината на АстраЗенека против коронавирусот, изјави денеска...

СЗО на терен, почна истрагата за потеклото на коронавирусот

0
Тимот на Светската здравствена организација (СЗО) што го истражува потеклото на коронавирусот денеска се состана со кинеските научници, по што ќе следат и...

СЗО загрижена за дистрибуцијата на вакцини за коронавирус во Израел

0
Светската здравствена организација (СЗО) денеска изрази загриженост за нееднаквоста во дистрибуцијата на вакцини за коронавирус во Израел, каде повеќе од 20 проценти од...

Експерти на СЗО пристигнаа во кинескиот град Вухан

0
Експертски тим на Светската здравствена организација (СЗО) денеска пристигна во Кина, за да ја почнат долгоочекуваната истрага...

СЗО: Повеќе од 799.000 новозаразени за еден ден

0
Светската здравствена организација (СЗО) објави дека 799.712 нови случаи на коронавирус се потврдени во светот минатиот ден и дека вкупниот број случаи од...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
0 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави