fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: одобрила

Германскиот извоз на оружје на Блискиот исток е над милијарда евра

0
Германската Влада одобрила извоз на оружје во вредност од над милијарда евра во земјите вклучени во конфликтите во Јемен и Либија, јави...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави