fbpx

таг: Овој

Њукасл ги замоли навивачите да не се облекуваат во арапски стил

0
Раководството на англискиот фудбалски прволигаш Њукасл, кој претходно овој месец доби сопственици од Саудиска Арабија, ги повика своите навивачи да не доаѓаат на...

Судбината во корист на Рибите, Ракот да очекува интересни познанства

0
ОВЕН Во текот на овој ден, ќе имате поволен период за решавање на помали деловни проблеми. На емотивно ниво, ве очекува...

Се празнуваат Св. свештеномаченик Кипријан и маченица Јустина

0
Овој Кипријан, што се слави денес како светител, претходно беше маѓесник или, со современ јазик кажано, окултист. Се беше преселил од Картагина во...

Подгответе се! Венера во знакот на Стрелец носи неверојатни промени

0
Еве што значи овој транзит и како ќе го почувствуваат сите знаци од хороскопот: Овенот е на мета! Што значи кога Венера, убавицата...

Реал и Атлетико нема да ги играат мечевите од Ла Лига...

0
Мадридските фудбалски тимови на Реал и Атлетико од Мадрид овој викенд нема да ги одиграат своите мечеви во рамките од редовното деветото...

Милер: Убаво би било да обезбедиме пласман на СП во Скопје!

0
Еден од најискусните фудбалери на Германија во овој состав без сомнение е Томас Милер, светскиот првак со „елфот“ од СП во Бразил, кој...

Еурофарм Пелистер ги пушти во продажба сезонските билети за Европската лига

0
Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер на 19 овој месец ќе ги започне своите настапи во Европската лига. Втората сезона на ова натпреварување, битолчани...

Овој септември е меѓу 4 -те најтопли во претходните 42 години

0
Овој септември беше глобално еден од четирите најтопли од почетокот на мерењата во 1979 година, објави денеска Европската служба за климатски промени Коперник....

КОМПИРИТЕ ПОДГОТВЕНИ НА ОВОЈ НАЧИН ЌЕ СТАНАТ ВАШЕТО ОМИЛЕНО ЈАДЕЊЕ: Брзо,...

0
Овој рецепт е навистина едноставен и лесен за подготовка. Може да го направат дури и почетници во кујната, само треба да ги следите...

Сотирова Бухова: Пет лица од автобусот се позитивни на ковид-19, а...

0
До овој момент решение за позитивни лица, упатени на домашно лекување имаме за пет позитивни, 13 решенија врз основа на контакти, изјави д-р...